reklama

Pozvánka na výstavu: Základný zákon štátu v ilustrovanej podobe?

V utorok 14. novembra 2017 sa v priestoroch Kníhkupectva AF uskutoční vernisáž výstavy s názvom Ilustrovaná ústava. Výstavu organizuje občianske združenie Publikum.sk ako sprievodný program tretieho ročníka festivalu spisovateľov Ypsalon 2017. Tá bude návštevníkom voľne prístupná do 14. januára 2018.

Autor ilustrácií Andrej Kolenčík predstaví ilustrácie pochádzajúce z rovnomennej knižnej publikácie, ktorá bola vydaná vo vydavateľstve 82 Bøok and Design Shõp v septembri tohto roku. Pod záštitou Adama Berku a v spolupráci s grafikom Borisom Melušom vytvoril autor vyše 30 ilustrácií.

Výstava ponúkne výber z nich. Návštevníci sa môžu tešiť, na spracovanie, ktoré je pre knižnú ilustráciu netypické – pôjde o tlač na tkanine, ktorá v sebe ukrýva odkaz na ľudovú tradíciu a minulosť.

Andrej Kolenčík (1984, Bratislava) je filmový režisér, ilustrátor a výtvarník, ktorý sa venuje tvorbe animovaných aj hraných filmov. Je spoluzakladateľom festivalu Fest Anča, kde pôsobil ako programový dramaturg. Od roku 2015 funguje pod vlastnou produkčnou spoločnosťou s názvom Admiral Films.

Otvorenie výstavy Andreja Kolenčíka Ilustrovaná ústava sa uskutoční v utorok 14. novembra so začiatkom o 19:00.

Viac informácií o festivale aj výstave nájdete na webovej stránke Malého Berlína alebo na sociálnej sieti Facebook.

Podujatie z verejných zdrojov podporili hlavný partner Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Festival podporila aj Nadácia ZSE.

Ďakujeme aj mediálnym partnerom: Trnava-live.sk, Trnavský Hlas, MY Trnavské noviny, Trnavské rádio, Knižná revue a Medzi knihami.

Ulož ako PDF
Napísal 8. novembra 2017 10:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.