reklama

Do Trnavy a okolia sa po rokoch vrátia snímacie vozidlá služby Street View spoločnosti Google

Spoločnosť Google sa vráti do slovenských regiónov, aby zaznamenala aktuálne snímky ulíc, miest a obcí pre svoju službu Street View.

Spoločnosť Google oznámila, že počas roka 2021 bude opäť snímať verejné priestranstvá ako sú ulice a komunikácie aj v Trnave a okolitom regióne.

Zo zverejnených údajov vyplýva, že autá so špeciálnym snímacím zariadením sa majú pohybovať po trnavskom okrese a regióne až do októbra 2021.


Auto spoločnosti Google sa po prvý raz objavilo v uliciach Trnavy v septembri 2010

Po prvý raz sa vozidlo snímajúce ulice Trnavy pre službu Google Street View objavilo v uliciach mesta v septembri 2010.

Trnavský región aj mesto snímala spoločnosť 360-stupňovými panoramatickými zábermi pomocou pätnástich objektívov opätovne počas jari v roku 2012.

Virtuálnu prehliadku Street View z trnavských ulíc spustil Google v októbri 2012.

„Google si uvedomuje, že sa infraštruktúra v mestách, ale aj medzi mestami, v čase mení a neustále vyvíja, preto je potrebné snímky pravidelne aktualizovať. Nové snímanie tak napomáha tomu, aby sa používatelia dokázali v rôznych destináciách ešte lepšie zorientovať. Služba Street View umožňuje zobrazovanie 360-stupňových snímok ulíc, ale aj prírodných a kultúrnych pamiatok,“ uviedla spoločnosť.

Pred zverejnením snímok firma pomocou softvéru rozmazáva tváre zachytených osôb, ako aj evidenčné značky vozidiel.

Google začal po záberoch z ulíc a ciest postupne so snímaním rekreačných oblastí, pamätných miest, turistických a prírodných atrakcií či historických pamiatok.

Okrem automobilov používa spoločnosť na snímanie v ťažšie dostupných oblastiach aj špeciálne upravené zariadenia umiestnené na snežných skútroch, trojkolkách, vozíkoch či v batohoch pre snímanie na miestach prístupných iba pešo.

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2021 10:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.