reklama

Google spustil virtuálnu prehliadku Street View už aj z trnavských ulíc

Virtuálna prehliadka pomocou služby Street View od spoločnosti Google funguje už aj z Trnavy.

Na internetovej adrese maps.google.com stačí zadať do hornej vyhľadávacej lišty názov mesta alebo ulice a v ľavej časti stránky kliknúť na záložku ďalšie. Následne sa objaví názov služby Street View.

Ak hľadáte konkrétnu ulicu, a zadáte jej názov do vyhľadávacej lišty, po kliknutí na šípkou označené miesto sa vám ukáže možnosť virtuálneho zobrazenia ulice s malou náhľadovou fotkou.

Panoramatické zobrazenie ulíc spustíte aj posunutím žltého panáčika na požadovanú ulicu.Možnosti zobrazenia ulíc v mapách od Google

Snímacie vozidlá spoločnosti Google brázdili trnavské ulice niekoľko dní. Zachytili nielen hlavné cestné ťahy, ale aj okrajové uličky či sídliská.

Americký softvérový gigant fotografoval trnavské ulice po prvý raz v roku 2010. Po prekonaní problémov so slovenskými úradmi sa špeciálne vybavené snímacie automobily vrátili na trnavské cesty na jar tohto roka.


Hlboká ulica zobrazená službou Street View

Google ponúka službu Street View zadarmo z päťdesiatich krajín sveta. Len nedávno sa do zoznamu zaradilo aj Slovensko. Spoločnosť na jar 2012 informovala, že 360-stupňovými panoramatickými zábermi plánuje nasnímať okrem Trnavy aj devätnásť ďalších slovenských miest. Napokon však Google spustil zobrazenia ulíc viac ako 130 slovenských miest a čiastočné pohľady na mnohé dediny z hlavnej ulice.

Google chce svoje objektívy zaostriť aj na známe turistické ciele v krajine.

Ochranu súkromia zabezpečuje Google vymazávaním tvárí a evidenčných čísel automobilov.

Ulož ako PDF
Napísal 31. októbra 2012 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Google spustil virtuálnu prehliadku Street View už aj z trnavských ulíc”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.