reklama

Google začal dnes so snímaním trnavských ulíc pre svoju službu Street View

Prvé auto spoločnosti Google sa v pondelok 6. septembra objavilo už aj v Trnave. Americká spoločnosť prišla na Slovensko v druhej polovici augusta, aby pre svoju službu Street View nasnímala ulice jednotlivých miest. Služba je v súčasnosti dostupná v 23 krajinách sveta, nasnímaná je aj susedná Česká republika.

Panoramatické zábery plánuje Google spracovať z Bratislavy, Košíc, Prešova, Žiliny, Banskej Bystrice, Trnavy, Trenčína, Popradu a Prievidze.

„V Trnave pobudneme niekoľko dní. Postupne budeme fotiť okrajové časti mesta, počas jarmoku si dáme prestávku. Čas strávený v uliciach Trnavy teraz odhadnúť nevieme, závisieť bude od počasia a svetelných podmienok,“ povedal pre trnava-live.sk pracovník spoločnosti, ktorého sme oslovili počas zastávky na Mikovíniho ulici pri autosalóne spoločnosti MB-CAR.

Isté je, že Google sa so svojou technológiou vráti do Trnavy ešte niekoľkokrát. Podľa slov  zástupcu amerického gigantu pravdepodobne na jar budú snímať ulice a lokality, kde v súčasnosti prebiehajú stavebné a rekonštrukčné práce.

„V budúcnosti plánuje spoločnosť nasnímať aj prímestské lokality ako sú rekreačné strediská a podobne,“ pripomenul pracovník Googlu.

Ulož ako PDF
Napísal 6. septembra 2010 13:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Google začal dnes so snímaním trnavských ulíc pre svoju službu Street View”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.