reklama

Google začal dnes so snímaním trnavských ulíc pre svoju službu Street View

Prvé auto spoločnosti Google sa v pondelok 6. septembra objavilo už aj v Trnave. Americká spoločnosť prišla na Slovensko v druhej polovici augusta, aby pre svoju službu Street View nasnímala ulice jednotlivých miest. Služba je v súčasnosti dostupná v 23 krajinách sveta, nasnímaná je aj susedná Česká republika.

Panoramatické zábery plánuje Google spracovať z Bratislavy, Košíc, Prešova, Žiliny, Banskej Bystrice, Trnavy, Trenčína, Popradu a Prievidze.

“V Trnave pobudneme niekoľko dní. Postupne budeme fotiť okrajové časti mesta, počas jarmoku si dáme prestávku. Čas strávený v uliciach Trnavy teraz odhadnúť nevieme, závisieť bude od počasia a svetelných podmienok,” povedal pre trnava-live.sk pracovník spoločnosti, ktorého sme oslovili počas zastávky na Mikovínyho ulici pri autosalóne spoločnosti MB-CAR.

Isté je, že Google sa so svojou technológiou vráti do Trnavy ešte niekoľkokrát. Podľa slov  zástupcu amerického gigantu pravdepodobne na jar budú snímať ulice a lokality, kde v súčasnosti prebiehajú stavebné a rekonštrukčné práce.

“V budúcnosti plánuje spoločnosť nasnímať aj prímestské lokality ako sú rekreačné strediská a podobne,” pripomenul pracovník Googlu.

Ulož ako PDF
Napísal 6. septembra 2010 13:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Google začal dnes so snímaním trnavských ulíc pre svoju službu Street View”

  1. 1
    keks says:

    no na parádu! virtuálne som už navštívil niekoľko miest a môžem povedať že je to fakt suprová vec!
    chválime google!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.