reklama

Sneh z trnavských ulíc dnes odpratávalo 33 ľudí a 11 mechanizmov

Snehová nádielka, ktorá priniesla do nášho regiónu v priebehu utorka a stredy asi 15 cm nového snehu, zásadné problémy v doprave doteraz nespôsobila.
Diaľnica D-1 je v týchto chvíľach (26.1. 13:36) podľa správy portálu zjazdnost.sk mokrá a bez snehu, v regióne je tradične najproblémovejším úsekom prejazd Bielou horou v smere na Senicu. Slovenská správa ciest v stredu popoludní upozorňovala, že na ceste je asi 1 cm kašovitého snehu a nutné je zimné obutie.

Hlavné cestné ťahy v meste Trnava (Hospodárska, Rybníková, Hlboká, Kollárova…) boli v stredu popoludní väčšinou mokré, miestami pokryté kašovitou vrstvou snehu. Ten sa pri teplotách okolo bodu mrazu drží najmä na menej frekventovaných komunikáciách.

Podľa informácií Gabriely Slamkovej z referátu dopravy a cestného hospodárstva MsÚ v Trnave je dnes v službe 33 pracovníkov a 11 mechanizmov. S odpratávaním snehu na území Trnavy začali o 2. hodine ráno.  „Spoločnosť TT-Komfort má v službe 16 ručných pracovníkov a šesť vodičov s technikou, .A.S.A. Trnava vyčlenila šiestich ručných pracovníkov a 5 vodičov s technikou. Ruční pracovníci vykonávajú odpratávanie snehu na ostrovčekoch na križovatkách, prechodoch pre chodcov, autobusových zastávkach, niektorých chodníkov, ktoré sa nedajú prehrnúť malým strojom,“ priblížila G. Slamková.

Odpratávanie snehovej nádielky bude dnes pokračovať až do večerných hodín, vo štvrtok ráno v skorých ranných hodinách je naplánované dočistenie parkovísk v centre. „V priebehu zajtrajška budú pracovníci TT-Komfortu a spoločnosti .A.S.A. pokračovať v dočisťovaní v lokalitách a priestoroch, kde si to bude vyžadovať situácia. Ide najmä o komunikácie, schodiská či zastávky MHD,“ pripomenula.

Čistenie komunikácií od snehu určuje operačný plán zimnej údržby. Miestne komunikácie – ulice sú rozdelené do troch kategórií podľa poradia dôležitosti z hľadiska dopravného zaťaženia. Zimná údržba sa začína I. etapou, potom nasleduje II., a podľa potreby aj III. etapa.
Operačný plán zimnej údržby miestnych komunikácií a chodníkov v meste trnava pre zimnú sezónu 2010 – 2011 si môžete prečítať na tejto stránke.

Fotogaléria (streda 26. januára 2011):

Odŕňač vytvoril na Trojičnom námestí cestičky pre chodcov

Pracovníci firmy .A.S.A. pri odpratávaní snehu z priestoru autobusovej zastávky na Vansovej

Situácia na Tulipáne krátko popoludní. Cesta neprehrnutá, ale bez problémov prejazdná

Väčšina bočných uličiek na Spiegelsaale bola odhrnutá


Hospodárska ulica okolo 13. hodiny

Tradičný problém: betónové pätníky, ktoré zabraňujú vjazdu na chodník si ľahko nevšimnete aj bez toho, že by bola na krajnici vrstva snehu.


Ulož ako PDF
Napísal 26. januára 2011 15:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Sneh z trnavských ulíc dnes odpratávalo 33 ľudí a 11 mechanizmov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.