reklama

Sneh v uliciach odpratáva 20 ľudí, výdatné zrážky zvládla Trnava bez známok kalamity

Na odstraňovaní snehu z trnavských ulíc pracuje po pondelňajšom celodennom výdatnom snežení takmer nepretržite približne 20 ľudí a štrnásť mechanizmov.

O čistenie ciest a ulíc sa pre mesto Trnava starajú zmluvní partneri – spoločnosti TT-Komfort a .A.S.A. Trnava.

Ľudia pracujú od tretej hodiny rannej až do neskorého večera. Včera sústredili pozornosť na hlavné cesty a chodníky, dnes pokračujú v odpratávaní snehu aj z parkovísk, autobusových zastávok či priechodov pre chodcov,“ priblížila Gabriela Slamková z odboru dopravy a komunálnych služieb na Mestskom úrade v Trnave.

sneh-jan2
Okrem ciest a chodníkov odpratávajú čaty sneh aj zo zastávok, parkovísk či priechodov pre chodcov

Hlavné ťahy v uliciach mesta sú prevažne mokré, na vedľajších cestách sa nachádza niekoľko centimetrov hrubá utlačená vrstva snehu.

Aj napriek intenzívnym snehovým zrážkam, kedy počas jedného dňa pribudlo asi 20 centimetrov nového snehu, sa Trnava kalamite vyhla. Doprava bola pokojná a žiadne výraznejšie zdržania či zápchy sa nekonali.

Od začiatku decembra do polovice januára sa na území Trnavy použilo už takmer 500 ton posypového materiálu,“ upresnila G. Slamková.

Len mierny nárast počtu dopravných nehôd spôsobených náročnými podmienkami hlásia hasiči.

K najväčšiemu počtu nehôd dochádzalo v pondelok 14. januára na diaľnici D1 a rýchlostnej ceste R1. Nehody sa obišli bez vážnejších následkov a zranení,“ konštatoval hovorca KR HaZZ v Trnave Marián Hruška.

sneh-deti
Zo čerstvého snehu majú najväčšiu radosť deti

Podľa predpovedí meteorológov cestári nemôžu počítať s oddychom ani v najbližších dňoch.

Ďalší nový sneh má pribudnúť vo štvrtok. Potom prídu silnejšie mrazy.

Poriadne prituhne už v piatok, kedy klesnú denné teploty na mínus päť stupňov Celzia. Počas víkendu bude ešte chladnejšie.

V noci môžu teploty spadnúť až na mínus 13, cez deň sa vyšplhá ukazovateľ teplomera najviac na mínus 6 až mínus 8 stupňov Celzia.

Ulož ako PDF
Napísal 15. januára 2013 14:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Sneh v uliciach odpratáva 20 ľudí, výdatné zrážky zvládla Trnava bez známok kalamity”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.