reklama

Výdatné zrážky v okolí Trnavy: Hornú Krupú zaliala voda a blato, v J. Bohuniciach namerali rekord

Silné búrky a s nimi spojené výdatné dažde síce priniesli po augustovom suchu do trnavského regiónu túžobne očakávanú vlahu, no vody bolo až prliš veľa. Od soboty 1. septembra do utorka 4. septembra 2018 namerala zrážkomerná stanica Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) v Jaslovských Bohuniciach za 4 dni viac ako 150 milimetrov zrážok. Len štyri dni výdatných zrážok stačili na to, aby bol v tejto stanici prekonaný doterajší celkový rekord za mesiac september.

„Znamená to, že už po necelých štyroch dňoch tohtoročného septembra sme na tejto stanici prekonali rekordný úhrn zrážok za celý september v oficiálnej histórii pozorovaní od roku 1961. Predchádzajúci rekordný celkový úhrn za september bol zaznamenaný v roku 1998 kedy tu spadlo 146,3 mm,“ informoval SHMÚ.

Podobné hodnoty ako v Jaslovských Bohuniciach boli zaznamenané aj ostatných zrážkomerných staniciach SHMÚ v trnavskom regióne – v Bielom Kostole, Smoleniciach či v Dobrej Vode.

Len pripomíname, že hodnota 150 mm dažďových zrážok predstavuje 150 litrov vody na jeden meter štvorcový.Voda a blato valiace cez Hornú Krupú

Reprofoto: Rado Bažík

Výdatné zrážky spôsobili v niekotrých obciach problémy najmä so stekaním vody a blata do záhrad, k rodinným domom a na cesty.

Viacero výjazdov absolvovali v ostatných štyroch dňoch dobrovoľní hasiči napríklad v Radošovciach, Paderovciach, Jaslovských Bohuniciach či Hornej Krupej.

Horná Krupá dopadla po búrke v utorok 4. septembra zrejme najhoršie. Obrovské množstvá blata a vody sa valili z okolitých polí cez záhrady a rodinné domy na hlavnú ulicu.

Blato a voda v Hornej Krupej

Ulož ako PDF
Napísal 5. septembra 2018 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.