reklama

Pre sneženie sú v uliciach všetky dostupné stroje aj ľudia

Novú nádielku snehu v Trnave odstraňuje dnes, rovnako ako v stredu, približne 35 pracovníkov spoločností TT Komfort a .A.S.A. Trnava.

V teréne sú podľa slov Gabriely Slamkovej z odboru dopravy a komunálnych služieb aj dvanásť mechanizmov. Väčšina z nich sa sústreďuje na čistenie chodníkov a frekventovaných priestorov ako sú zastávky MHD, schodiská či lávka pri poliklinike.

V stredu sa začalo s odpratávaním snehu o 4.30 hodine, dnes vyrazili prvé stroje do ulíc už po 4. hodine ráno. TT Komfort si na čistenie ulíc prenajal ešte ďalšie dva mechanizmy od zmluvných partnerov. Ľudia aj stroje boli nasadené na ďalšie dočisťovanie aj v priebehu štvrtka. Čistenie ulíc od snehu bude pokračovať aj počas víkendu,“ priblížila G. Slamková.

Na hlavných cestách v meste sa v piatok ráno nachádza súvislá, približne dvojcentimetrová vrstva snehu. Pre teploty nad bodom mrazu je predpoklad, že sa sneh na frekventovaných ťahoch dlho neudrží.

Mesto Trnava upozorňuje, že podľa cestného zákona za schodnosť chodníkov priľahlých k nehnuteľnostiam sú zodpovední majitelia, užívatelia alebo správcovia nehnuteľností.

Počas najbližších dní by už snežiť nemalo, meteorológovia predpokladajú denné teploty asi 2 až 4 stupne nad bodom mrazu.

Ulož ako PDF
Napísal 17. februára 2012 8:29. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pre sneženie sú v uliciach všetky dostupné stroje aj ľudia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.