reklama

Začala prvá tohtoročná kosba. Stroje a ľudia sa postarajú o dvesto hektárov trávnatých plôch

Približne tri až štyri týždne potrvá prvá tohtoročná kosba verejných priestranstiev, ktorá odštartovala na verejných priestranstvách v meste na prelome apríla a mája.

V centrálnej mestskej zóne začala prvá kosba skôr, už v prvom aprílovom týždni, 5. mája započali pracovníci v centre s druhou kosbou.

Už o niekoľko týždňov, v priebehu júna, začnú firmy kosiť trávnaté plochy znova

Trvanie kosby ovplyvňujú podľa vyjadrenia Ing. Zuzany Bodišovej z referátu správy zelene na mestskom úrade viaceré faktory, ako sú počasie, stav trávového porastu, jeho hustota či vlhkosť.
Kosenie pre mesto realizuje šesť súkromných spoločností, každá z nich zabezpečuje práce vo svojom obvode. Firmy na kosenie trávy vyčleňujú spravidla približne 40 ľudí.

„Na rok 2011 máme naplánované štyri kosby. Časové rozloženie závisí od rastu tráv, ale spravidla druhú kosbu realizujeme v júni, tretiu na rozhraní júla – augusta a poslednú v októbri,“ priblížila Z. Bodišová.
V tomto roku vyčerpá mesto Trnava na kosenie verejných priestranstiev viac ako 360-tisíc eur.

Celkovo trnavská samospráva zabezpečuje kosenie na ploche 1,9 milióna metrov štvorcových plôch.

Ulož ako PDF
Napísal 6. mája 2011 12:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.