reklama

Mesto bude kosiť menej, vysokú trávu v parčíku pokosili „ilegálne“ dvaja dobrovoľníci (+video)

Začiatkom mája spustilo mesto prvé tohtoročné kosby trávnatých verejných priestranstiev.

Pre znížený objem financií v rozpočte bude trnavská samospráva kosiť menej ako vlani.

Vzhľadom na skutočnosť, že položka v rozpočte mesta na tento účel je v porovnaní s minulým rokom nižšia, v centrálnej mestskej zóne sa môže v tejto sezóne uskutočniť len päť kosieb namiesto šiestich a v širšom okruhu tri namiesto štyroch. Z tohto dôvodu musel byť aj posunutý dátum prvej kosby z apríla na máj,“ informuje mesto prostredníctvom tlačovej správy.

kosenie
Frekvencia kosenia trávnikov bude v tomto roku nižšia

V centrálnej mestskej zóne sa kosba začala 1. mája, na novozaložených plochách a plochách s intenzívnejšou údržbou sa kosí od 6. a 7. mája. Kosba na ostatných plochách sa začne 9. mája a ukončená by mala byť do 13. mája.

V prípade suchšieho počasia je druhá kosba naplánovaná na rozhraní júla a augusta, tretia sa uskutoční koncom októbra,“ odhaduje mesto.

Jedna kosba na celom území mesta Trnavy stojí 82 125 eur.

Pred dvoma rokmi vynaložila trnavská samospráva na správu zelene z rozpočtu 927-tisíc eur, vlani to bolo 971-tisíc eur. Tohtoročný rozpočet počíta so sumou len 835-tisíc eur.

Vysokú trávu v Ružovom parčíku v centre mesta si minulý týždeň všimli aj dvaja dobrovoľníci.

Michal Žitník a Peter Bročka sa rozhodli v nedeľu o ôsmej ráno zobrať kosačku a časť zanedbaného trávnika pokosiť.

VIDEO:

Je smutné, že mesto nevenuje tomuto parčíku v priamom centre dostatočnú pozornosť. Pokiaľ ho plánujú kosiť len päťkrát za rok, tak si radšej tento priestor adoptuje Občianske združenie Lepšia Trnava a bude sa o neho starať tak ako mu prináleží,“ poznamenal Peter Bročka.

Časť Ružového parku nechali v pôvodnom stave, aby bol vidieť rozdiel medzi upraveným a nepokoseným priestorom.

Som Trnavčan a aj tento parčík považujem za svoj. Nemám problém pomôcť dobrej veci. V centre Trnavy je viacero zanedbaných priestorov, ktoré si zaslúžia zvýšenú pozornosť mesta. Ale ak sa k tomu nepostavia predstavitelia mesta a úradníci čelom, s radosťou a úplne zadarmo to urobíme za nich,“ doplnil Michal Žitník.

Mladý právnik a občiansky aktivista Peter Bročka už vo februári poukázal na absenciu transparentného verejného obstarávania správy a údržby zelene v Trnave, ktorá sa vykonáva len na základe rámcových zmlúv ešte z roku 1996 na dobu neurčitú bez špecifikácií maximálnych cien.

Fotogaléria nedeľného „ilegálneho“ kosenia Ružového parku:
ruzovy-park-1
rp-1
rp-2
rp-3
rp-4
rp-8
rp-7

Ulož ako PDF
Napísal 8. mája 2013 15:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto bude kosiť menej, vysokú trávu v parčíku pokosili „ilegálne“ dvaja dobrovoľníci (+video)”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.