reklama

Kosačky sa boria s vysokou trávou. Pre dažde nemohli pracovať

Májové mimoriadne daždivé počasie, ktorému v tomto smere pomerne statočne konkuroval aj mesiac jún, malo za následok okrem iného aj značné prebujnenie trávnatých plôch na území mesta. Okrem výdatných zrážok firmám starajúcim sa o kosenie verejných priestranstiev bránili v spustení druhej tohtoročnej kosby podmáčané pôdy.

O kosenie verejných plôch v meste sa stará viacero firiem

„V súčasnosti prebieha druhá tohtoročná kosba zo štyroch plánovaných. Počas mája neustále pršalo, prvá polovica júna tiež nedovoľovala kosačkám pustiť sa do práce. Dnes je preto najväčším problémom objem pokosenej trávy. Je omnoho väčší ako býva zvykom,“ skonštatoval vedúci úseku dopravy a komunálnych služieb na Mestskom úrade v Trnave Jozef Jakubec.

Pokosená tráva z trnavských sídlisk končí v priestoroch skládky na Zavarskej ulici. Vďaka fungujúcej kompostárni však neputuje do telesa skládky. Ďalej sa spracováva v kompostárni. „Môžem potvrdiť, že prijímame podstatne väčšie objemy ako obvykle. Trávu momentálne uskladňujeme, postupne spracujeme a použijeme ju na výrobu kompostu. Ten následne predávame alebo rozdáme,“ poznamenal vedúci skládky spoločnosti A.S.A. na Zavarskej ceste v Trnave Michal Mikláš.

Ulož ako PDF
Napísal 29. júna 2010 10:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kosačky sa boria s vysokou trávou. Pre dažde nemohli pracovať”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.