reklama

V pondelok 3. mája sa začne asistované sčítanie obyvateľov, ktorí sa nemohli sčítať sami

Pre obyvateľov Slovenska s trvalým, prechodným či tolerovaným pobytom, ktorí sa v uplynulých týždňoch sčítania obyvateľov nemohli sčítať sami, prípadne s pomocou blízkej osoby, sa v pondelok 3. mája 2021 začne fáza asistovaného sčítania.

Ako infomrovala hovorkyňa Mesta Trnava Veronika Majtánová, asistenti na tzv. stacionárnych miestach i mobilní asistenti budú pomáhať predovšetkým digitálne vylúčeným osobám, seniorom, klientom zariadení sociálnych služieb a obyvateľom marginalizovaných komunít. 

„V Trnave budeme mať šesť stacionárnych miest pre verejnosť, dve ďalšie sa otvoria v zariadeniach pre seniorov výlučne pre ich klientov,“ hovorí Martina Stanová, vedúca odboru organizačného a vnútornej správy Mestského úradu v Trnave. 

Samospráva v súčasnosti zabezpečuje e-learningové školenie pre asistentov, ktorí budú občanom k dispozícii. Asistované sčítanie potrvá šesť týždňov, teda do 13. júna 2021. 

Obyvatelia, ktorí budú mať záujem o asistované sčítanie priamo v ich domácnosti, budú môcť požiadať Štatistický úrad SR o pomoc mobilného asistenta. Podľa informácií na webstránke scitanie.sk zverejní štatistický úrad telefónne číslo na call centrum čoskoro. 

Zoznam stacionárnych miest, kde vám so sčítaním pomôžu asistenti:  
Základná škola, Maxima Gorkého 21 
Základná škola, Kornela Mahra 11  
Základná škola, Námestie Slovenského učeného tovarišstva 
Základná škola, Spartakovská 5 
Denné centrum Modranka, Dedinská 9 
Mestský úrad v Trnave, Trhová 3

Otváracia doba stacionárnych miest:  
Pondelok: 14.00 – 18.00 h 
Utorok: 8.00 – 12.00 h 
Streda: 14.00 – 18.00 h 
Štvrtok: 8.00 – 12.00 h 
Piatok: 10.00 – 14.00 h 

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2021 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.