reklama

V pondelok 3. mája sa začne asistované sčítanie obyvateľov, ktorí sa nemohli sčítať sami

Pre obyvateľov Slovenska s trvalým, prechodným či tolerovaným pobytom, ktorí sa v uplynulých týždňoch sčítania obyvateľov nemohli sčítať sami, prípadne s pomocou blízkej osoby, sa v pondelok 3. mája 2021 začne fáza asistovaného sčítania.

Ako infomrovala hovorkyňa Mesta Trnava Veronika Majtánová, asistenti na tzv. stacionárnych miestach i mobilní asistenti budú pomáhať predovšetkým digitálne vylúčeným osobám, seniorom, klientom zariadení sociálnych služieb a obyvateľom marginalizovaných komunít. 

„V Trnave budeme mať šesť stacionárnych miest pre verejnosť, dve ďalšie sa otvoria v zariadeniach pre seniorov výlučne pre ich klientov,“ hovorí Martina Stanová, vedúca odboru organizačného a vnútornej správy Mestského úradu v Trnave. 

Samospráva v súčasnosti zabezpečuje e-learningové školenie pre asistentov, ktorí budú občanom k dispozícii. Asistované sčítanie potrvá šesť týždňov, teda do 13. júna 2021. 

Obyvatelia, ktorí budú mať záujem o asistované sčítanie priamo v ich domácnosti, budú môcť požiadať Štatistický úrad SR o pomoc mobilného asistenta. Podľa informácií na webstránke scitanie.sk zverejní štatistický úrad telefónne číslo na call centrum čoskoro. 

Zoznam stacionárnych miest, kde vám so sčítaním pomôžu asistenti:  
Základná škola, Maxima Gorkého 21 
Základná škola, Kornela Mahra 11  
Základná škola, Námestie Slovenského učeného tovarišstva 
Základná škola, Spartakovská 5 
Denné centrum Modranka, Dedinská 9 
Mestský úrad v Trnave, Trhová 3

Otváracia doba stacionárnych miest:  
Pondelok: 14.00 – 18.00 h 
Utorok: 8.00 – 12.00 h 
Streda: 14.00 – 18.00 h 
Štvrtok: 8.00 – 12.00 h 
Piatok: 10.00 – 14.00 h 

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2021 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.