reklama

Autá spoločnosti Google sa po 19 mesiacoch vrátia do ulíc Trnavy

Po 19 mesiacoch sa vrátia do trnavských ulíc autá spoločnosti Google. Tá po prekonaní problémov so slovenskými úradmi oznámila pokračovanie projektu Street View, ktorý špeciálnymi kamerami umiestnenými na strechách svojich vozidiel mapuje ulice miest po celom svete.

Portál trnava-live.sk informoval o pohybe snímacieho auta ešte v septembri 2010.

Spoločnosť predpokladá, že nasnímanie Trnavy 360-stupňovými panoramatickými zábermi pomocou pätnástich objektívov potrvá niekoľko dní.

Závisieť bude od svetelných podmienok a počasia. Pred takmer dvoma rokmi plánoval Google po ukončení fotografovania ulíc prejsť aj do blízkeho okolia. Google sníma aj rekreačné oblasti, pamätné miesta či historické pamiatky.Auto spoločnosti Google sme odfotili na Mikovíniho ulici začiatkom septembra 2010

Zreteľne označené autá spoločnosti Google majú vyraziť na slovenské cesty už 11. apríla. Softvérový gigant plánuje nasmímať 19 slovenských miest, materiál bude spracovávať niekoľko mesioacov.

Autá bude možné vidieť okrem Trnavy aj v Banskej Bystrici, Bardejove, Bratislave, Humennom, Komárne, Košiciach, Leviciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Nových Zámkoch, Poprade, Prešove, Prievidzi, Rimavskej Sobote, Spišskej Novej Vsi, Trenčíne a Žiline.

Ochranu súkromia zabezpečuje Google vymazávaním tvárí a evidenčných čísel automobilov. Služba Street View poskytuje v súčasnosti fotografie 30 krajín sveta.

Informácie o tom, kde sa autá s technikou pohybujú, môžete sledovať na oficiálnej stránke Google Street View.

Ulož ako PDF
Napísal 5. apríla 2012 14:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.