reklama

V Baterkárni otvoria Zdieľanú dielňu. Priestory budú k dispozícii aj záujemcom na školenia alebo kurzy

V trnavskej Baterkárni otvoria Zdieľanú dielňu. Priestory budú k dispozícii aj záujemcom na školenia alebo kurzy.

V piatok 29. apríla 2022 otvoria v Trnave v priestoroch Baterkárne na Starohájskej ulici 1 Zdieľanú dielňu. Ide o flexibilnú komunitnú učebňu a jedinečný priestor, ktorý spája komunity, princípy cirkulárnej ekonomiky, vzdelávanie a ochranu životného prostredia.

V rámci otvorenia Zdieľanej dielne ambasádorka Zerowaste Slovakia Petra Slezáková ukáže, ako si s deťmi vyrobiť prírodnú netoxickú plastelínu, v poobedných hodinách si zase budete môcť vyrobiť voskový obrúsok ako náhradu k jednorazovej potravinárskej fólii.

Na oba kurzy je potrebné sa prihlásiť. Linky na prihlásenie nájdete aj na FB evente Otvorenie Zdieľanej dielne.

K dispozícii budú aj aktivity pre deti a prezentácia priestoru. V Zdieľni budú k dispozícii nástroje na šitie či opravovanie vecí, môžete tam využiť praktický fotokútik alebo požičovňu vecí.

Počas celého dňa si budete môcť pozrieť a vyskúšať všetko, čo zdieľaná dielňa ponúka.

Zdieľaná dielňa bude pre návštevníkov v deň otvorenia k dispozícii od 10.00 do 16.00. hod.

Oficiálny program:

10.30-11.30 – Kurz výroby netoxickej plastelíny pre deti a ich rodičov

12.30-14.00 – Kurz výroby voskových obrúskov

15.30 – Oficiálne otvorenie a pokrstenie Zdieľanej dielne ambasádorkou Petrou Slezákovou

V budúcnosti bude priestor k dispozícii aj na prenájom, záujemcovia si v ňom zorganizovať vlastný kurz či školenie. Prebiehať v ňom budú aj rôzne zaujímavé kurzy, podujatia aj vzdelávacie aktivity pre školy so skúsenými lektormi a lektorkami.

Projekt Zdieľanej dielne vznikol s podporou Trnavského samosprávneho kraja a Nadácie VÚB. Partnerom projektu je Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2022 16:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.