reklama

Na Deň detí v Baterkárni otvoria Detské reuse centrum

Medzinárodný deň detí oslávia aj v trnavskej Baterkárni – enviro vzdelávacom reuse centre. Presne 1. júna 2023 v nej sprístupnia nový priestor určený pre deti a ich rodičov, ktoré pracovne nazvali Detské reuse centrum.

V novej miestnosti bude k dispozícii to najlepšie z detského oblečenia, hračiek, knižiek a rôznych potrieb pre deti z druhej ruky.

„Rodičia si budú môcť pohodlne prezrieť vecičky, posedieť si a oddýchnuť na gauči pri kávičke a porozprávať sa, zatiaľ čo deti sa zahrajú v rozšírenom detskom kútiku. Vždy im bude k dispozícii jedna z kolegýň,“ približuje zakladateľka Baterkárne Simona Hlaváčová.

Ilustračné foto: Baterkáreň

V deň otvorenia od 10.00 do 18.00 hod. budú pre deti pripravené aj tvorivé aktivity a sladké prekvapenie. Do budúcna tím Baterkárne plánuje ešte viac podujatí a kurzov určených práve pre malých návštevníkov.

Vďaka nim si lepšie uvedomia, akú veľkú uhlíkovú stopu znamená výroba nových vecí a ako je potrebné využívať to, čo už je vyrobené – pokazené opraviť a zdanlivo nepotrebné veci posunúť niekomu, kto ich využije – dá im druhú šancu na život. Napríklad len odevný priemysel produkuje až 10 % globálnych skleníkových plynov a je druhým najväčším znečisťovateľom životného prostredia.

„Deti sú naša budúcnosť a vychovávať ekologicky uvedomelú mladú generáciu je extrémne dôležité. Aj preto cez letné prázdniny organizujeme denný tábor zameraný na životné prostredie pre deti od 7 do 14 rokov. Do konca mája je možnosť prihlásiť sa za zvýhodnenú cenu,“ dodáva spoluzakladateľka Baterkárne Jana Reháková.

(TS OZ SaUvedom)

Ulož ako PDF
Napísal 30. mája 2023 7:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.