reklama

Vianočné sviatky v Baterkárni sú vždy aj o pomáhaní

Sviatky v trnavskej Baterkárni sú vždy aj o pomáhaní. Tentokrát organizovali materiálnu zbierku pre súkromný azyl pre mačky v núdzi v Trnave. Zbierka trvala desať dní a ľudia prispeli podstielkami pre mačky, krmivom a dezinfekčnými prostriedkami.

„Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a prispeli do zbierky. V našich predvianočných aktivitách pokračujeme. Navyše, ak v týchto dňoch finančne podporíte Baterkáreň, pošleme vám vianočný darček. Máme pre vás ručne vyrobené gumičky ‚scrunchie‘, látkového jednorožca z chránenej dielne Dom Svitania, odličovacie tampóny či set na výrobu voskových obrúskov,“ priblížila Simona Hlaváčová, jedna zo zakladateliek Baterkárne.

Prispieť na aktivity Baterkárne môžete na tejto stránke: https://sauvedom.darujme.sk/podporte-baterkaren-a-vyberte-si-vianocny-darcek/.


Zbierka pre mačky v núdzi

Baterkáreň je prvé komunitné reuse centrum na Slovensku a sociálny podnik v jednom. Sídli v Trnave a nepotrebným veciam dáva druhú šancu.

Len za jeden rok vrátia do obehu vyše 12 000 rôznych predmetov (knihy, rastliny, oblečenie, potreby pre deti, dekorácie a domáce potreby a iné).

Na jednom mieste prevádzkujú spolu reuse centrum aj požičovňu vecí a zdieľanú dielňu, v ktorých vás rady privítajú.

Pomocou opravovania, vymieňania, zdieľania a nakupovania z druhej ruky ukazujú, ako funguje cirkulárna ekonomika v praxi.

Ulož ako PDF
Napísal 22. decembra 2022 8:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.