reklama

Mamičky môžu získať výbavu pre bábätká či rôzne potreby aj výmenou. Podujatie bude na Valentína v Baterkárni

V trnavskom komunitnom reuse centre Baterkáreň sa tento rok rozhodli pripomenúť si sviatok sv. Valentína oslavou materinskej lásky. Verejnosť sa môže v tento deň, 14. februára 2022, tešiť na swap, výmenné podujatie pre všetky mamičky (čerstvé i budúce) a ich bábätká.

Tehotenstvo a prvé mesiaca materstva sú často obdobím radosti, no pre budúcu mamičku prvého dieťaťa môžu byť aj stresujúce. Okrem rôznych pochybností, ktoré sa vynárajú s blížiacim sa príchodom bábätka sa na budúce mamičky hrnú mnohé informácie o tom, čo pre seba a bábätko zabezpečiť.

Vďaka šikovnému marketingu máme ako budúce matky tendenciu nakupovať a zháňať rôzne vychytávky, aby nášmu dieťatku nič nechýbalo. Málokedy si však uvedomujeme, koľko z týchto vecí je skutočne potrebných a užitočných, a koľko zbytočne vyplytvaných zdrojov (prírodných i finančných) sa skrýva za výbavičkou pre bábätko.

Komunitné centrum Baterkáreň sa snaží upozorniť na to, že predmety z druhej ruky majú obrovskú hodnotu a týmto podujatím chce ukázať mamičkám, že sa k výbave a rôznym tehotenským či materským potrebám dá pristupovať zodpovednejšie, udržateľnejšie a s väčším ohľadom na životné prostredie.

Rozhodli sa preto pripraviť celodenné podujatie, na ktoré budete môcť priniesť veci pre mamičky a bábätká, ktoré už doma nevyužívate a zároveň budete mať možnosť odniesť si niečo potrebné za symbolické príspevky.

Ako bude swap prebiehať?

Swap sa uskutoční 14. februára 2022 od 11.00 do 17.00 v priestoroch Baterkárne na Starohájskej 1 v Trnave.

Za vybrané veci prispejete symbolickou sumou podľa odporúčaných výšok príspevkov za jednotlivé kategórie (oblečenie, knihy, atď.).

Na swap bude možný vstup len pre osoby v režime OP. S blížiacim sa dátumom odporúčame sledovať sociálne siete pre aktuálne informácie.

Čo sa dá na swap priniesť?

Tehotenské oblečenie, oblečenie pre bábätko, potreby pre bábätko (plienky, detská kozmetiku, fľaše, prebaľovacie podložky, vaničky, deky, hračky), potreby pre budúcu mamičku (potreby do pôrodnice, popôrodné potreby, kozmetika,…), knihy o tehotenstve, starostlivosti o bábätko, výchove, čokoľvek, čo sa vám ako mamičke zišlo, ale už pre to nemáte doma využitie.

Všetky prinesené veci musia byť čisté, nepoškodené, kompletné, bez nadmerných známok opotrebenia.

Kedy je možné veci na swap priniesť?

Veci môžete prinášať každý deň od 1.FEBRUÁRA, kedykoľvek počas otváracích hodín Baterkárne, ktoré nájdete na web stránke centra. Priniesť ich, samozrejme, môžete aj rovno na swap.

Pre viac informácií o tomto podujatí navštívte stránku Baterkárne www.baterkaren.sk a sledujte Baterkáreň na Facebooku a Instagrame.

Ulož ako PDF
Napísal 2. februára 2022 12:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.