reklama

Oblečenie, rôzne veci aj hračky, ktoré už nepotrebujete, môžu potešiť iné deti. Pridajte sa k vianočnej zbierke

Tím trnavskej Baterkárne pozýva všetkých dobrých ľudí, aby sa pridali k vianočnej zbierke Pre radosť, ktorej cieľom je urobiť radosť deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Pre mnohých z nás predstavujú Vianoce obdobie hojnosti a štedrosti. Tieto sviatky sa nám spájajú s množstvom darčekov, či už tých, ktoré podarujeme, alebo tých, ktoré dostávame.

Darčeky však nie sú samozrejmosťou pre všetkých. To, čo je pre nás bežnou súčasťou vianočného obdobia je pre iných skôr výnimočnosťou. V komunitnom reuse centre Baterkáreň veria, že každé dieťa si zaslúži vianočný zázrak, a preto sa rozhodli usporiadať vianočnú zbierku.

Komunitné reuse centrum Baterkáreň v čase od 1. do 15. decembra 2021 organizuje charitatívnu zbierku Pre radosť, tentokrát v  spolupráci s organizáciou ETP Slovensko.

Poslaním organizácie je podpora regionálneho rozvoja, ochrana životného prostredia a pomoc v rozvoji sociálneho, ekonomického, vzdelávacieho a kultúrneho potenciálu jednotlivcov, organizácií a komunít s dôrazom na znevýhodnené regióny, spoločensky znevýhodnené skupiny a etnické menšiny.

„V Baterkárni sa tento rok spájame, aby sme vyčarili úsmevy na tvárach detí. Spoločne pripravíme darčeky deťom z marginalizovaných skupín a znevýhodnených regiónov,“ priblížila spoluzakladateľka Baterkárne Jana Reháková.

Keďže Baterkáreň sa špecializuje na to, aby sa používané veci dostávali naspäť do obehu a dávaniu druhým šanciam už nepotrebným veciam, nabáda návštevníkov, aby priniesli hračky, ktoré už doma nevyužívajú, no stále sú vo vynikajúcom stave. Hračky, ktoré sú čisté, kompletné a funkčné dokážu narobiť ešte veľa radosti.

„Veľa detských izieb je preplnených krásnymi hračkami, s ktorými sa už nikto nehrá a sadá na ne prach. Prečo nimi neurobiť radosť niekomu inému?,“ pýta sa jedna zo zakladateliek Baterkárne, Simona Hlaváčová.

„Takto učíme deti, že hračky majú hodnotu, aj keď sa s nimi nehráme. Čo je ale dôležitejšie je, že ich učíme deliť sa a pomáhať. Pre deti by malo byť automatické pomáhať tým, ktorí mali v živote menej šťastia ako oni, len im to my, dospelí, musíme ukázať a podporovať ich v tom,“ dodáva.

Zbierka sa začína 1. decembra a potrvá do 15. decembra 2021. Hračky a rôzne potreby pre deti je možné priniesť priamo do Baterkárne na Starohájsku 1 v Trnave v čase otváracích hodín. Viac informácií nájdete na sociálnych sieťach Baterkárne a na www.baterkaren.sk.

Do zbierky môžete priniesť:

– potreby na tvorenie: nožnice, fixky, farebné papiere, plastelínu, lepidlá, korálky, farbičky, peračníky, kriedy na chodník;

– oblečenie: šály, čiapky, papučky, rukavice, vetrovky, čižmičky

– hračky: skladačky, bábiky, autíčka, doktorský kufrík, set šálok a čajníku, detský upratovací set, lopty, kolobežky, set na pečenie, set na výrobu (mydla, náramkov), lego, detské náradie, kočiarik pre bábiku, švihadlá, umelé ovocie, karty na hranie, domček pre bábiky, céčka;

– hry: puzzle, spoločenské rôzne, spoločenské v kocke, guličky do jamky

– knihy: maľovanky, knihy na čítanie pre školákov, kreatívne pracovné zošity;

– deti potešia i akékoľvek sladkosti

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2021 13:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.