reklama

Oblečenie, kabelky či doplnky, ktoré už nepotrebujete, si vymeňte s inými ľuďmi na prvom Trnavskom swape

Ak máte radi oblečenie a etickú módu, nenechajte si ujsť prvý Trnavský swap. Uskutoční sa už v sobotu 1. decembra 2018 v čase od 10:00 – 16:00 v priestoroch komunitného centra Kubik nápadov na Nádvorí.

„Swap v preklade z angličtiny znamená výmena. Myšlienkou Trnavského swapu je výmena oblečenia, kabeliek a doplnkov. Je to príležitosť, ako sa zbaviť oblečenia, ktoré vám už neprináša radosť. Je to ekologické ‚nakupovanie‘ bez pocitu viny, oživenie šatníka a navyše zábava,“ priblížila organizátorka akcie Sára Hacajová.

Podmienkou swapovania je priniesť so sebou minimálne 5 kúskov, ktoré sa dajú do spoločného obehu, pričom maximálny počet kusov, ktorý ľudia môžu priniesť, je dvadsať.

Na oplátku si odnesiete čokoľvek, čo sa vám páči.

Na swape sa vám možno podarí zohnať aj pár darčekov pre blízkych. Vyhnete sa tak predvianočným zhonom a navyše spravíte dobrý skutok pre planétu.

Ako pripomína Sára Hacajová, na swap patria iba kúsky, ktoré by ľudia bez váhania darovali svojim dobrým kamarátom. Také, ktoré môžu ihneď slúžiť ďalej.

„Naopak, poškodené, zničené a obnosené kúsky vymieňať nebudeme,“ zdôrazňuje.

Oblečenie, o ktoré nikto neprejaví záujem a zostane, použijú organizátori na dobročinné účely alebo ho zrecyklujú.

Zároveň zdôrazňujú, že okrem príjemne strávenej soboty na Nádvorí môžu účastníci akcie urobiť niečo dobré pre prírodu.

Ďalšie informácie nájdete na Facebooku alebo Instagrame (@trnavskyswap).

Trnavský swap je organizovaný pod záštitou neziskovej organizácie Bronco.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 24. novembra 2018 23:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Oblečenie, kabelky či doplnky, ktoré už nepotrebujete, si vymeňte s inými ľuďmi na prvom Trnavskom swape”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.