reklama

Cez víkend sa opäť uskutoční obľúbený Barter Market. Akcia, kde môžete vymeniť a získať veci, ktoré už iní nepotrebujú

Trnavská Baterkáreň a občianske združenie SaUvedom sa vracajú k obľúbenému výmennému podujatiu Barter Market.

Jarný Barter Market, ktorého cieľom je viesť ľudí k menšiemu plytvaniu zdrojmi, predchádzaniu vzniku odpadu, vzájomnej pomoci a komunitnému životu, sa uskutoční už túto sobotu 2. apríla 2022 od 10.00 do 13.00 hodiny v Baterkárni na Starohájskej 1.

„Návštevníci môžu na Barter Market priniesť predmety, ktoré už nepoužívajú a za symbolické vstupné si vybrať z vecí, ktoré priniesli ostatní účastníci. Týmto spôsobom spoločne darujeme život predmetom z našich domácností, ktoré sú zdanlivo nepotrebné,“ pripomína Jana Reháková z trnavskej Baterkárne.

„Barter Market je skvelým spôsobom, ako vrátiť do obehu veci, ktoré doma nepoužívame a zapadajú prachom. Zároveň je Barter Market skvelým spôsobom, ako si zadovážiť potrebné veci z druhej ruky a ušetriť tým cenné zdroje – svoje i tie prírodné,“ dopĺňa.

Ilustračné foto: Baterkáreň

ČO VŠETKO JE MÔŽNÉ NA BARTER MARKET PRINIESŤ?

– oblečenie – vypraté, bez poškodení, nepotrhané, v dobrom stave
– topánky – v dobrom stave, čisté
– doplnky – bižutéria, kabelky, tašky, ruksaky, čapice,…
– potreby do domácnosti – potreby na varenie, doplnky, drobné elektrospotrebiče
– dekorácie – textílie, obrazy, sviečky, veľkonočné dekorácie
– rastlinky a potreby na pestovanie
– potreby na šport a cestovanie
– hračky a spoločenské hry
– knihy
– potreby pre zvieratká – hračky, pelechy, vodítka a obojky,…

ČO NA BARTER MARKET NENOSIŤ?

– spodnú bielizeň
– nadmerne obnosené topánky
– poškodené, špinavé či nekompletné oblečenie, hračky či iné predmety

Vstupné a ďalšie informácie

Barter Marketu sa, samozrejme, môžu zúčastiť aj tí, ktorí neprinesú nič na výmenu.

Aby dobrovoľníci stíhali predmety preberať, triediť a dokladať, množstvo prinesených vecí je limitované maximálne 2 bežnými taškami na jedného návštevníka/ návštevníčku.

Vstup na Barter Market spoplatnený. Pri vstupe každý zaplatí symbolické 2 eurá, v rámci ktorých si môže odniesť jeden až tri kusy z vystavených predmetov (oblečenie, hračky, knihy, atď.).

V prípade, že si účastník/účastníčka vyberie viac vecí alebo predmetov, dopláca za ne nasledovne: 4-10 ks – 5 eur, 11-30 ks – 10 eur.

Horný limit neexistuje, organizátori však prosia všetkých účastníkov, aby si vybrali len toľko, koľko skutočne potrebujú, aby bolo pre všetkých dosť.

„Organizácia podujatia je náročnou činnosťou, všetko je potrebné zabezpečiť vopred a pripraviť brigádnikov a dobrovoľníkov. Všetky prinesené veci musia byť vytriedené a vyložené podľa určených kategórií. Výťažok zo vstupného použijeme na podporu a fungovanie OZ SaUvedom, ktoré organizuje a vyvíja viacero aktivít,“ dodala na záver Jana Reháková.

Pre viac informácií navštívte stránku organizátora www.baterkaren.sk a sledujte sociálne siete Baterkárne.

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2022 13:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.