reklama

Pozvánka: Na Barter Markete môžete vymeniť predmety či oblečenie za niečo, čo vás poteší

V sobotu 28. septembra 2019 sa uskutoční v Mariánskej sále (Františkánsky kláštor) na Františkánskej ulici 34 v Trnave druhé vydanie Barter Marketu.

Barter Market má komunitno-charitatívny charakter a jeho cieľom je predovšetkým viesť ľudí k menšiemu plytvaniu zdrojmi a vzájomnej pomoci.

Usporiadateľ Barter Marketu OZ SaUvedom chce touto akciou podporiť recykláciu a cirkulárnu ekonomiku, a poukázať na šetrnejší a udržateľnejší spôsob života.

Návštevníci budú mať možnosť vymeniť svoje nepotrebné oblečenie a rôzne iné predmety za niečo, čo ich poteší a bude pre nich užitočné alebo jednoducho za dobrý pocit.

„Týmto spôsobom spoločne vdýchneme život zdanlivo nepotrebným predmetom, akými sú napríklad oblečenie, doplnky, drobné elektrické spotrebiče, trvanlivé potraviny, čistiace a hygienické potreby, spoločenské hry, rastliny či mnoho ďalších predmetov,“ hovorí Simona z Občianskeho združenia SaUvedom.

Ako pripomína, okrem možnosti vzájomnej výmeny budú mať návštevníci možnosť spoznať šikovných ľudí z Trnavy a okolia s ich výrobkami a pomôcť Komunitnému montessori klubu Slniečko.

Vďaka podpore Nadácie ZSE si pre návštevníkov usporiadatelia pripravili sprievodné akcie – dielničky a špeciálneho hosťa, Branislava Jobusa, ktorý príde predstaviť svoju knihu Zberný dvor.

„Prostredníctvom Barter Marketu tak spoločne prispejeme k udržateľnejšiemu spôsobu života, spoznáme a podporíme lokálnych predajcov, spojíme šikovných ľudí a dáme im možnosť vzájomnej spolupráce a v neposlednom rade možníme návštevníkom spoznať svoju komunitu a ľudí, ktorí jej pomáhajú a dať im možnosť podporiť ich,“ dodáva Simona.

Barter Market otvára o 10. hodine a potrvá do 16.00 h.

Udalosť nájdete aj na Facebooku, link tu.

Ulož ako PDF
Napísal 25. septembra 2019 8:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.