reklama

V Trnave bude poslednú aprílovú sobotu premiérový Barter Market

Po prvý raz sa v Trnave uskutoční podujatie Barter Market. Dejiskom bude Mariánska sála na Františkánskej ulici počas poslednej aprílovej soboty.

Barter Market má komunitno-charitatívny charakter a jeho cieľom je predovšetkým viesť ľudí k menšiemu plytvaniu zdrojmi, ako aj k vzájomnej pomoci.

„Touto akciou chceme podporiť recykláciu a cirkulárnu ekonomiku a poukázať na šetrnejší a udržateľnejší spôsob života,“ hovoria usporiadatelia z OZ SaUvedom.

Návštevníci Barter Marketu budú mať možnosť vymeniť svoje nepotrebné oblečenie a rôzne iné predmety za niečo, čo ich poteší a bude pre nich užitočné alebo jednoducho za dobrý pocit.

Nultý ročník Barter Marketu potrvá od 10. do 16. hodiny

„Týmto spôsobom spoločne vdýchneme život zdanlivo nepotrebným predmetom akými sú napríklad oblečenie, doplnky, drobné elektrické spotrebiče, trvanlivé potraviny, čistiace a hygienické potreby, spoločenské hry, rastliny či mnoho ďalších predmetov,“ konštatujú organizátori.

Okrem možnosti vzájomnej výmeny budú mať návštevníci možnosť spoznať šikovných ľudí z Trnavy a okolia a zoznámiť sa s ich výrobkami. Predstavia sa im vybrané organizácie, ktoré môžu podporiť a pomôcť im (Mačky Trnava, Sieť dobra, Azylový dom Tamara).

Prostredníctvom Barter Marketu môžete spoločne prispieť k udržateľnejšiemu spôsobu života, spoznať a podporiť lokálnych predajcov.

Rovnako tak spojiť šikovných ľudí a dať im možnosť vzájomnej spolupráce a v neposlednom rade umožniť návštevníkom spoznať svoju komunitu a ľudí, ktorí jej pomáhajú a dať im možnosť podporiť ich.

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2019 11:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.