reklama

V Baterkárkni bude jesenná edícia výmenného Barter Marketu

V sobotu 1. októbra 2022 od 10. do 12. hodiny sa v priestoroch Baterkárne na Starohájskej 1 uskutoční Barter Market. Podujatie, na ktorom môžete vymeniť a získať veci, ktoré už iní nepotrebujú. Organizátorom je Občianske združenie SaUvedom.

Barter Market je komunitné podujatie, ktorého cieľom je viesť ľudí k menšiemu plytvaniu zdrojmi, predchádzaniu vzniku odpadu, vzájomnej pomoci a komunitnému životu.

Návštevníci môžu priniesť predmety, ktoré už nepoužívajú a za symbolické vstupné si vybrať z vecí, ktoré priniesli ostatní účastníci.

„Týmto spôsobom spoločne darujeme život predmetom z našich domácností, ktoré sú zdanlivo nepotrebné. Prostredníctvom Barter Marketu tak spoločne prispejeme k udržateľnejšiemu spôsobu života, k šetreniu nielen prírodných zdrojov, ale aj tých vlastných,“ pripomenula Natália Kupcová zorganizačného tímu.

Ilustračné foto: Baterkáreň

Vstup na Barter Market spoplatnený. Pri vstupe každý zaplatí symbolické 2 eurá, v rámci ktorých si môže odniesť jeden až tri kusy z vystavených predmetov (oblečenie, hračky, knihy, atď.).

V prípade, že si účastník/účastníčka vyberie viac vecí alebo predmetov, dopláca za ne nasledovne: 4-10 ks – 5 eur, 11-30 ks – 10 eur.

Horný limit neexistuje, organizátori však prosia všetkých účastníkov, aby si vybrali len toľko, koľko skutočne potrebujú, aby bolo pre všetkých dosť.

ČO VŠETKO JE MÔŽNÉ NA BARTER MARKET PRINIESŤ?

– oblečenie – vypraté, bez poškodení, nepotrhané, v dobrom stave
– topánky – v dobrom stave, čisté
– doplnky – bižutéria, kabelky, tašky, ruksaky, čapice,…
– potreby do domácnosti – potreby na varenie, doplnky, drobné elektrospotrebiče
– dekorácie – textílie, obrazy, sviečky, veľkonočné dekorácie
– rastlinky a potreby na pestovanie
– potreby na šport a cestovanie
– hračky a spoločenské hry
– knihy
– potreby pre zvieratká – hračky, pelechy, vodítka a obojky,…

ČO NA BARTER MARKET NENOSIŤ?

– spodnú bielizeň
– nadmerne obnosené topánky
– poškodené, špinavé či nekompletné oblečenie, hračky či iné predmety

Ulož ako PDF
Napísal 27. septembra 2022 10:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.