reklama

Vianočný Barter Market bude o výmene vecí, ale aj o podpore združení, ktoré pomáhajú iným

Podporiť recykláciu a poukázať na šetrnejší a udržateľnejší spôsob života má za cieľ podujatie Barter Market, ktorého vianočná edícia sa uskutoční v sobotu 14. decembra 2019 v Mariánskej sále na na Františkánskej ulici 34 v Trnave.

Barter Market má komunitno-charitatívny charakter a jeho cieľom je predovšetkým viesť ľudí k menšiemu plytvaniu zdrojmi a vzájomnej pomoci.

Návštevníci budú mať možnosť vymeniť svoje nepotrebné oblečenie a rôzne iné predmety za niečo, čo ich poteší a bude pre nich užitočné alebo jednoducho „len“ za dobrý pocit.

Ilustračné foto: FB OZ SaUvedom

„Týmto spôsobom spoločne vdýchneme život zdanlivo nepotrebným predmetom, akými sú napríklad oblečenie, doplnky, drobné elektrické spotrebiče, trvanlivé potraviny, čistiace a hygienické potreby, spoločenské hry, rastliny či mnoho ďalších predmetov,“ priblížila Simona Hlaváčová z Občianskeho združenia SaUvedom.

Návštevníci môžu priniesť maximálne dve tašky na osobu alebo celú rodinu. Vstupné je symbolické 2 eurá.

V rámci sprievodného programu sa budú celý deň šiť a vyrábať vianočné ozdoby, pre malých návštevníkov bude pripravený detský kútik.

Vianočný barter market bude najmä pomáhať. Návštevníci budú môcť stretnúť zástupcov združení, ktoré robia pre svoje okolie veľa pozitívnych aktivít a môžu im aj priniesť a odovzdať darčeky.

Na Vianočnom Barter Markete sa zoznámite so združením Mačky Trnava, pre ktoré môžete priniesť granule, potravu, piesok a iné potreby, pre združenie Žito nepotrebné záclony, zástupcov Útulku Trnava potešíte hrubými dekami, zvieracími konzervami, pištótmi, ale napríklad aj cestovinami či ryžou.

Pre projekt Knižnica oblečenia združenia Šumné môžete priniesť nepotrebné, ale stále použiteľné, nepoškodené a čisté oblečenie.

„Prostredníctvom Barter Marketu tak spoločne prispejeme k udržateľnejšiemu spôsobu života, spoznáme a podporíme lokálne združenia, spojíme šikovných ľudí a dáme im možnosť vzájomnej spolupráce a v neposlednom rade umožníme návštevníkom spoznať svoju komunitu a ľudí, ktorí jej pomáhajú a dať im možnosť podporiť ich,“ pripomína Simona Hlaváčová z OZ SaUvedom.

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2019 9:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.