reklama

Vybavte sa na leto za pár eur! Na špeciálnom dvojdňovom Barter Markete

Pred letnými prázdninami si chcú mnohí z nás zadovážiť výbavu na leto a aktivity s ním spojené, čo zaťažuje naše peňaženky aj životné prostredie. Trnavské enviro vzdelávacie reuse centrum Baterkáreň pripravilo na piatok a sobotu 23. a 24. júna Veľký letný Barter Market – rozšírenú edíciu obľúbeného podujatia, na ktorom sa dajú zohnať rôzne predmety a oblečenie za zlomok ceny. Konať sa bude v interiéri aj exteriéri centra na Starohájskej ulici 1 v čase otváracích hodín.

Leto je obdobie dovoleniek, stanovačiek, grilovačiek, festivalov, táborov, športových aktivít… Na tieto činnosti treba výbavu, ktorú mnohí doma nemajú, alebo možno majú, ale chceli by zmenu.

Našťastie dnes už existuje viacero podujatí, ktoré dávajú druhú šancu oblečeniu a predmetom, aby sa predišlo plytvaniu a vzniku odpadu. Jedným z nich je Barter Market v duchu hesla – priniesť nepotrebné veci v dobrom stave, ktoré ešte môžu poslúžiť iným, a za symbolické vstupné si odniesť niečo iné, podľa vlastných preferencií.

Ilustračné foto: archív Baterkárne

Aj toto podujatie má svoje pravidlá. Aby dobrovoľníci stíhali predmety preberať, triediť a dokladať, jeden návštevník môže priniesť maximálne dve bežné tašky vecí. Pri vstupe každý účastník zaplatí symbolické 2 eurá, v rámci ktorých si môže odniesť 1 až 3 kusy z vystavených predmetov.

V prípade, že si vyberie viac kusov, dopláca za ne nasledovne: 4 až 10 ks – 5 eur, 11 až 30 ks – 10 eur. Podľa organizátorov z OZ SaUvedom je počet predmetov, ktorý si môže návštevník odniesť, prakticky neobmedzený, avšak malo by to byť len toľko, koľko naozaj potrebuje, aby bolo dosť pre všetkých.

Samozrejme, na Barter Markete sa môže zúčastniť aj ten, kto nič neprinesiete.  

(Tlačová správa OZ SaUvedom)

ČO VŠETKO MÔŽETE NA BARTER MARKET PRINIESŤ?

letné oblečenie –  vypraté, bez poškodení, nepotrhané, v dobrom stave 
letné topánky – v dobrom stave, čisté
doplnky –  klobúky, šiltovky, bižutéria, kabelky, tašky, ruksaky…
potreby do domácnosti – na varenie, grilovanie, stanovačku, rôzne doplnky, drobné elektrospotrebiče
dekorácie –  na garden párty, ale aj iné – textílie, obrazy, sviečky…
rastlinky a potreby na pestovanie
potreby na šport a cestovanie
hračky a spoločenské hry
knihy
potreby pre zvieratká –  hračky, pelechy, vôdzky a obojky

ČO NA BARTER MARKET NENOSIŤ?

spodnú bielizeň
obnosené topánky
poškodené, špinavé či nekompletné oblečenie, hračky či iné predmety
zimné oblečenie a obuv

PREČO PLATÍTE VSTUPNÉ VOPRED, AJ KEĎ STE SI EŠTE NIČ NEVYBRALI?

Organizácia podujatia je náročnou činnosťou, všetko je potrebné zabezpečiť vopred, pripraviť brigádnikov a dobrovoľníkov. Prinesené veci musia byť vytriedené a vyložené podľa určených kategórií. Výška vstupného je naozaj symbolická a putuje na podporu občianskeho združenia SaUvedom. 

Pre viac informácií navštívte www.baterkaren.sk a sledujte sociálne siete Baterkárne. 

Ilustračné foto: archív Baterkárne

Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2023 10:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.