reklama

Filmy, ktoré menia životný štýl prichádzajú do Trnavy

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta v dňoch 5. – 6. novembra 2018 do trnavského Kina Hviezda. Pre návštevníkov je pripravený pestrý program dokumentárnych filmov, ktoré prenesú diváka prostredníctvom filmového plátna do divokej prírody, ale aj priamo do centra nelegálneho obchodu. Okrem jedinečných filmov z celého sveta festival počas dvoch dní prináša aj sprievodné diskusie – Doba plastová a O živých riekach. Na svoje si prídu aj žiaci základných a stredných škôl, pre ktorých je pripravený doobedný Junior festival. Vstup na festival je voľný.

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. V rámci celoročnej TOUR prináša festival Ekotopfilm – Envirofilm do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka.

„Naša spoločnosť sa mení, naše prostredie je už iné. Obdobie, ktoré v súčasnosti žijeme je výrazne ovplyvnené ľudskou činnosťou. Vidíme to v našich festivalových filmoch každý rok. Tento rok premietame niekoľko filmov, ktoré dokazujú, že naša planéta je už odlišná, ako sme ju poznali. Ľudia často myslia iba na svoj komfort a neplánujú zmeniť svoj životný štýl. My sa snažíme verejnosť inšpirovať k zmene,“ vysvetľuje zmysel podujatia generálny riaditeľ festivalu Peter Lím.


Kompletné info nájdete na www.ekotopfilm.sk

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zaujme svoje miesto v Trnave 5. – 6. novembra 2018 v Kine Hviezda.

Doobedie patrí Junior festivalu pre vopred prihlásené základné a stredné školy.

Festival pokračuje večerným programom pre širokú verejnosť. Filmový program od 16:00 do 21:30 poskytne divákom pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany.

Festival pomôže objaviť tajomstvá každodenného života kamčatských medveďov, návštevníci sa vydajú na cyklovýlet po Nórsku, odhalia čierny trh so slonovinou, pozrú si najinovatívnejšie dizajnové riešenia alebo nájdu alternatívy jednorazových plastov.

Program je obohatený o inšpiratívne diskusie. Doba plastová návštevníkom v pondelok o 17:35 priblíži projekt BLUE LIFE, ktorého cieľom je čistenie ostrovov a podmorského sveta od plastového a iného odpadu.

O živých riekach porozprávajú tvorcovia filmu Živá rieka v utorok o 18:00, podelia sa nielen o zážitky z natáčania ale priblížia aj význam nespútaných riek.

Vstup na festival je voľný. Viac informácií o programe nájdete na: www.ekotopfilm.sk/trnava.


Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2018 11:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.