reklama

Kultúru v Trnave obohatí dočasný priestor

Občianske združenie Publikum.sk už dva roky pripravuje kultúrne centrum Malý Berlín na Štefánikovej ulici č. 4. Sídliť bude na prvom poschodí historického meštianskeho domu.

Prvým krokom k realizácii tohto zámeru je tak rekonštrukcia budovy. A ako to pri takýchto stavbách býva, všeličo sa môže skomplikovať.

Pôvodne plánovaný termín otvorenia september 2014 sa tak nepodarí dodržať. Kým sa tak stane, združenie bude prevádzkovať dočasný kultúrny priestor Berliner na Pekárskej 40 (bývalý dom Akadémie vzdelávania).

berliner-av
Sídlo Berlineru DKP na Pekárskej 40

„Berliner DKP prinesie multifunkčnú sálu pre 50 divákov a bohatý kultúrny program niekoľkokrát do týždňa. Veľkosť priestoru ho predurčuje na skôr menšie formy a tematicky špecifickejšie podujatia. Program je však postavený tak, aby si v ňom niečo zaujímavé našli rôzni diváci. Pôjde o koncerty, divadelné predstavenia, literárne večery, besedy so zaujímavými hosťami a podobne,“ vysvetlil Michal Klembara z OZ Publikum.sk, člen tímu ľudí, ktorí spoločne projekt Berliner zastrešujú s cieľom postupne mu vtisnúť jedinečnú pečať.

Ako doplnil, Publikum.sk chce vďaka tomuto priestoru zrealizovať aspoň časť už plánovaných aktivít pre Malý Berlín a ukázať verejnosti, čo môžu v budúcom roku od nového kultúrneho centra očakávať.

Najbližšie podujatia v Berlineri DKP budú:

Literárny večer: Mirka Ábelová, Matúš Benkovič a Mária Ferenčuhová
utorok 30. septembra od 19:00
Podrobnosti v evente na Facebooku, link TU.

Zuzana Mikulcová Band (jazz/pop)
piatok 3. októbra od 20:00
Podrobnosti v evente na Facebooku, link TU.

Berliner – Dočasný kultúrny priestor pripravuje napríklad aj:

Divadlo Kontra: Rum a vodka

sobota 18. októbra o 18:00 a 20:00

Hádka so šéfom. Pár pív. Hádka so ženou. Zase pár pív. Koniec? Nie! To je len začiatok šialeného víkendu, v ktorom sa môže prihodiť všetko… Iba pre milovníkov silných dojmov a silných drinkov!
Divadlo Kontra sa po prvýkrát s úspechom predstavilo trnavskému publiku na festivale DIV 2009. Teraz sa vracia so svojim najúspešnejším predstavením Rum a vodka od írskeho dramatika Conora McPhersona. V réžii Klaudyny Rozhin hrá Peter Čižmár.

Podrobnejšie informácie o programe nájdete na:
www.facebook.com/MalyBerlin a na samostatných plagátoch.

berliner-logo

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2014 13:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.