reklama

Kultúrny priestor Berliner prináša s príchodom jesene nový program

Dočasný kultúrny priestor Berliner po letnej pauze opäť rozbieha svoju činnosť na Pekárskej 40. Program sa začína počas tohto týždňa prvými podujatiami.

streda 16. septembra, 19:00
KineDok: Krv

 

Ruský dokumentárny film, 59 minút. Stanica pre mobilný odber krvi jazdí po mestečkách ako putovný cirkus. Darcov je v Rusku dostatok. Starí, mladí, nezamestnaní aj dôchodcovia stoja v rade. Štát platí 850 rubľov (15 eur) za pol litra krvi. Pre mnohých ľudí to predstavuje ich jediný príjem. Veľká ruská ríša minulosti upadá a jej obyvatelia bojujú o prežitie. Rusko je svetový outsider a rovnako ako flákači, ktorí si nevedia nájsť prácu a predávajú svoju krv, aby prežili, Rusko predáva ropu. Krv a ropa na predaj.

Podrobnosti:
https://www.facebook.com/events/1667896893422129/
http://www.malyberlin.sk/eventy/kinedok-krv/

sobota 19. septembra, 19:00
Divadlo Kontra: Rum a vodka

Hádka so šéfom. Pár pív. Hádka so ženou. Zase pár pív. Koniec? Nie! To je len začiatok šialeného víkendu, v ktorom sa môže prihodiť všetko. Iba pre milovníkov silných dojmov a silných drinkov!

Komédia Rum a Vodka, to je mix, čo vraj aj „mŕtveho postaví na nohy“, je to aj dlhý víkend človeka na ceste do zatratenia. Ukazuje everymana, ktorý prežíva neočakávaný a fatálny úpadok do nemilosti, hľadá naplnenie, ktoré ho vedie od baru k baru a nakoniec do náručia ženy, o ktorej verí, že „uzdraví jeho život“.

Podrobnosti:
https://www.facebook.com/events/693481907452543/
http://www.malyberlin.sk/eventy/divadlo-kontra-rum-a-vodka/

utorok 22. septembra, 19:00
iShorts: Divné lásky

Láska má občas zvláštne podoby. Príďte sa pozrieť, ako ju vidia filmári z celého sveta, budete sa smiať, vyroníte pár sĺz a občas budete i prekvapene zízať. Celková dĺžka projekcie je 99 minút. Filmy sa budú premietať v originálnom znení s anglickými a českými titulkami.

Podrobnosti:
https://www.facebook.com/events/765266726916245/
http://www.malyberlin.sk/eventy/ishorts-divne-lasky/

streda 23. septembra, 19:00
Kukadlo: Najhlbšie filmové prepadáky

Náklady na výrobu veľkofilmu sa dnes počítajú v stovkách miliónov dolárov. Preto dolárov, lebo také obrovské sumy dokážu pravidelne pumpovať do svojich filmov iba hollywoodske korporácie. Reakcia divákov sa však nedá naplánovať. A keď sa vykašlú na veľkorozpočtovú produkciu, stáva sa z nej flop alebo prepadák. Nezriedka sa s neúspechom filmu zvezie na dno aj kariéra režiséra, hlavných predstaviteľov, producentov, ba zavše padne celé štúdio alebo žáner. Ukážky z najhlbších filmových prepadákov uvádza Juraj Kovalčík.

Podrobnosti:
https://www.facebook.com/events/948897178505036/
http://www.malyberlin.sk/eventy/kukadlo-najhlbsie-filmove-prepadaky/

sobota 26. septembra, 14:00
Mastering v Ableton live

Na tomto workshope pod vedením Tomáša Farkaša si ukážeme, akými rôznymi spôsobmi môžeme pristupovať k finalizácii svojich skladieb a aké chyby môžeme urobiť pri ich mastrovaní. Povieme si o rôznych druhoch ekvalizérov a iných efektoch, ktoré môžu našej hudbe vdýchnuť nový život, ale zároveň ju celú zničiť. Pokúsime sa odpovedať aj na otázku prečo „nahlas“ nemusí nutne znamenať „dobre“.

Podrobnosti:
https://www.facebook.com/events/1492076044448417/
http://www.malyberlin.sk/eventy/workshop-mastering/

utorok 29. septembra, 18:00
Autorské právo

O autorskom práve na Slovensku a o zmenách, ktoré prinesie nový Autorský zákon, nám príde porozprávať JUDr. Jana Veselská, riaditeľka odboru autorského práva na Ministerstve kultúry SR. V prednáške sa zameria na otázky, ktoré sa týkajú priamo umelcov a organizátorov kultúrnych podujatí.

Podrobnosti:
https://www.facebook.com/events/1488901811426324/
http://www.malyberlin.sk/eventy/autorske-pravo/

SEP-poster
Pre zväčšenie kliknite na poster

Ulož ako PDF
Napísal 12. septembra 2015 21:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.