reklama

Berliner pozýva: Workshop masteringu pre hudobníkov a prednáška o autorskom práve

Občianske združenie Publikum.sk pripravilo na koniec septembra dve vzdelávacie podujatia pre kultúrnu obec. V sobotu 26. septembra sa uskutoční workshop o masteringu v programe Ableton live určený všetkým, ktorí sa venujú hudbe. V utorok 29. septembra to bude prednáška o autorskom práve na Slovensku a novej podobe autorského zákona.

Mastering v Ableton live

Na workshope pod vedením Tomáša Farkaša si ukážeme, akými rôznymi spôsobmi môžeme pristupovať k finalizácii svojich skladieb a aké chyby môžeme urobiť pri ich mastrovaní. Povieme si o rôznych druhoch ekvalizérov a iných efektoch, ktoré môžu našej hudbe vdýchnuť nový život, ale zároveň ju celú zničiť. Pokúsime sa odpovedať aj na otázku prečo „nahlas“ nemusí nutne znamenať „dobre“.

mastering

Workshop sa uskutoční v sobotu 26. septembra so začiatkom o 14:00 v dočasnom kultúrnom priestore Berliner. Účasť je zadarmo, treba sa však zaregistrovať.

Podrobnosti o podujatí aj registrácii nájdete na adresách:
www.facebook.com/events/1492076044448417
www.malyberlin.sk/eventy/workshop-mastering

Autorské právo

O autorskom práve na Slovensku a o zmenách, ktoré prinesie nový Autorský zákon, nám príde porozprávať JUDr. Jana Veselská, riaditeľka odboru autorského práva na Ministerstve kultúry SR. Zameriame sa na veci, ktoré sa týkajú priamo umelcov a organizátorov kultúrnych podujatí. Priestor bude aj na otázky.

Prednáška sa bude konať v utorok 29. septembra od 18:00 v dočasnom kultúrnom priestore Berliner. Vstup zadarmo.

autorske_pravo

Podrobosti nájdete na:
www.facebook.com/events/1488901811426324
www.malyberlin.sk/eventy/autorske-pravo

Workshop aj prednáška sú súčasťou vzdelávacieho programu PUBLIKUM PRO, ktorý je realizovaný vďaka finančnej podpore Nadácie Eset.

Cieľom projektu je pomocou prednášok, workshopov a seminárov pomôcť kultúrnej a umeleckej scéne v Trnave rásť a napredovať.

Ulož ako PDF
Napísal 25. septembra 2015 9:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.