reklama

Pozvánka na online workshop: Priučte sa digitálnej ilustrácii

Kultúrne centrum Malý Berlín presunulo svoje aktivity do online prostredia. Len nedávno ponúkli online workshop, na ktorom mohli deti aj dospelí spoznať dizajnéra a ilustrátora Filipa Horníka. Ten im poodhalil, ako ilustrátor tvorí od začiatku procesu až po výsledné dielo. Tentoraz im ukáže, ako vzniká digitálna kresba.

Online workshop sa bude streamovať na facebookovej stránke centra už túto nedeľu o 14.00 h.

Workshop je pripravený tak, aby deti mohli spolu s lektorom kresliť na svojich tabletoch. Dôležité je, aby mali vopred nainštalované aplikácie, ktoré podporujú kresbu, či už perom určeným na dotykovú plochu alebo prstami.

Zameraný bude na tvorbu ilustrácie v digitálnej forme, ale aj na experimentovanie s nástrojmi, ktoré ponúkajú rôzne aplikácie. Ilustrátor Filip Horník bude deti učiť jednoducho a rýchlo ilustrovať formou výtvarného experimentu.

Filip Horník je dizajnér a ilustrátor. Vyštudoval školu úžitkového výtvarníctva, kde sa venoval tvorbe hračiek a dekoratívnych predmetov, neskôr pokračoval na VŠVÚ v ateliéri produktového dizajnu a doktorandské štúdium absolvoval v ateliéri dizajnu. V súčasnosti pôsobí ako freelance ilustrátor a dizajnér.

Podrobnosti o tom, ako sa na workshop pripraviť a zapojiť sa, nájdete v udalosti na Facebooku. Workshop bude streamovaný zdarma a jeho záznam bude dostupný vo videoarchíve centra.

Podujatia kultúrneho centra z verejných zdrojov v rámci projektu Malý Berlín 2020 podporili Fond na podporu umenia, Mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj.

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2020 7:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.