reklama

Trenčín sa pri rozvoji mesta nechal inšpirovať aj občanmi. Ako to dopadlo, prezradí hlavný architekt

Občianske združenie Publikum.sk pokračuje v sérií podujatí o verejnom priestore aj v decembri. Tentoraz prijal pozvanie organizátorov pozvanie hlavný architekt mesta Trenčín Martin Beďatš.

V Trnave bude hovoriť najmä o projekte Trenčín si Ty, ktorý by sme mohli stručne charakterizovať použitím jeho sloganu: „Rozvoj mesta inšpirovaný občanmi“.

Cieľom projektu bolo vytvoriť čo najkvalitnejšie zadanie medzinárodnej ideovej urbanistickej súťaže na prepojenie nábrežia Váhu a centra mesta.

Priestor zapojiť sa dostala široká verejnosť a mohla tak priamo zasahovať do jeho tvorby. Participatívne urbanistické plánovanie rozvoja mesta trvalo v Trenčíne tri roky a počas tohto obdobia sa uskutočnilo množstvo stretnutí s odborníkmi aj verejnosťou. Všetky výstupy boli pravidelne zverejňované na internete.

Výsledkom je práve ukončená urbanistická súťaž, ktorá priniesla množstvo kvalitných a zaujímavých koncepcií.

Prednáška a beseda o tomto na Slovensku netradičnom prístupe k plánovaniu rozvoja mesta prebehne v Berlineri DKP v stredu 10. decembra so začiatkom o 19. hodine. Vstup je voľný.

Podrobnosti nájdete aj v evente na Facebooku (link).

Dočasný kultúrny priestor Berliner sa nachádza na Pekárskej 40, v bývalom Dome Akadémie vzdelávania. Ide o projekt občianskeho združenia Publikum.sk, ktorý bude prevádzkovaný do otvorenia kultúrneho centra Malý Berlín.

rozvoj_mesta_DKP

Ulož ako PDF
Napísal 8. decembra 2014 13:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.