reklama

Prednáška architekta o tom, ako by vyzerala Trnava, keby sa pri jej rozvoji postupovalo podľa starých územných plánov

Urbanistická podoba Trnavy sa naprieč storočiami vyvíjala a menila. Ktovie, ako by naše mesto vyzeralo, keby sa naplnili smelé predstavy architektov, ktoré sa napokon nikdy nezrealizovali. Kultúrne centrum Malý Berlín pozýva na prednášku Paralelná Trnava. Výlet do alternatívneho vesmíru začína 17. marca o 19:00.

V minulosti bola historická Trnava vnímaná ako mesto kostolov či univerzitné mestečko. Omnoho neskôr, v 19. storočí, sa vplyvom industrializácie začala postupne meniť a rozrastať, čo podmienilo aj smerovanie vo vývoji fabrík a ich výrobného zamerania.

Ako by však vyzeralo centrum mesta, pešia zóna a sídliská, keby sa postupovalo podľa územných plánov zo začiatku 20. storočia, alebo z obdobia socializmu? Mnohé z nich boli priam utopickou predstavou o ideálnom meste budúcnosti a nikdy sa ich nepodarilo zrealizovať.

Zdroj: FB Fotky Stará Trnava

Prednáška architekta Tomáša Guniša vás oboznámi s tým, ako by vyzerala Trnava, keby sa naplnili tieto predstavy architektov.

Guniš vyštudoval Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave a do roku 2019 pôsobil ako Vedúci odboru územného rozvoja a koncepcií mesta Trnava. S mestom dodnes spolupracuje ako externý špecialista v oblasti v architektúry, urbanizmu a územného plánovania.

Nepremeškajte prednášku spojenú s priestorom pre vaše otázky. Momentálna situácia nám nedovoľuje stretnúť sa a tak vám ju kultúrne centrum Malý Berlín prináša priamo domov. Stačí si zapnúť Facebook a sledovať stránku Malého Berlína.

Podujatie je zdarma. Vidíme sa 17. marca o 19:00 hod.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 12. marca 2021 7:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.