reklama

Online prednáška: Objavte čaro Tatier z nového, architektonického pohľadu

Trnavské kultúrne centrum Malý Berlín prináša ďalšiu zo série prednášok o architektúre. Tentoraz online, v utorok 16. februára 2021 o 19:00 hod.

Nechajte sa previesť architektúrou 20. storočia v najstaršom a najznámejšom národnom parku Slovenska – vo Vysokých Tatrách.

Naše veľhory si väčšina z nás spája s nádhernou prírodou a krásnymi scenériami. Ponúkajú však oveľa viac. Skrývajú bohaté architektonické dedičstvo plné výnimočných stavieb pre kúpeľnú rekreáciu a oddych.

Horský hotel na Popradskom Plese, Sanatórium Helios, Hotel Panorama na Štrbskom Plese či Hotel Poľana v Tatranskej Javorine si mnohí spájajú s príjemnými spomienkami nielen na detstvo.

Aj napriek tomu je mnoho stavieb Tatier v zanedbanom, zabudnutom a často ohrozenom stave. Staráme sa o tieto stavby dostatočne? Uvedomujeme si ich hodnotu, ktorú je potrebné zachovať aj pre ďalšie generácie?

Architekt Martin Zaiček vás oboznámi s týmito výnimočnými stavbami severného Slovenska.

Predstaví vám kontext minulého storočia, ktoré bolo obdobím hospodárskeho rozvoja, ktoré so sebou prinieslo zmenu spôsobu života a nebývalý populačný rast. Bolo storočím, v ktorom sa skúšali nové formy a obsahy architektúry v štýle, ktorý dnes nazývame modernizmus.

Nepremeškajte online prednášku – v utorok 16. februára o 19:00 hod. Nemusíte nikam chodiť, stačí sa len pohodlne usadiť a pripojiť k internetu. Prednášku k vám domov zabezpečí Malý Berlín, stačí sledovať Facebook stránku Malého Berlína.

Podujatie z verejných zdrojov v rámci projektu Malý Berlín 2020 podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.


Tatranská Javorina

Autor: Peter Kuzmin

Ulož ako PDF
Napísal 14. februára 2021 8:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.