reklama

Kadetka Kukuľková vybojovala striebro na majstrovstvách SR medzi ženami

Stolnotenisová hala v bratislavskej Rači sa na prelome februára a marca stala dejiskom stolnotenisových majstrovstiev SR dospelých pre rok 2015. Svoju prvú medailu v kategórii dospelých si odniesla aj Tatiana Kukuľková (Klub stolného tenisu Viktória Trnava), ktorá si s Natáliou Grigelovou (Nitra) vybojovala striebro vo štvorhre.

V dvojhre skončila Tatiana svoje účinkovanie v štvrťfinále na rakete medailistky mládežníckych ME Oľgy Dzelinskej (Cortemaggiore, ITA).

kukulkova-msr
Zľava Kukuľková, Grigelová, Balážová, Malá, Dzelinská, Jurková, Furková a Uríková
Foto: sstz.sk

Cez piatkovú kvalifikáciu si štart v hlavnej súťaži vybojoval aj ďalší hráč Viktórie Štefan Peko.

Ten v prvom kole dvojhry nestačil na trojnásobného majstra SR Jaromíra Truksu (Holíč). Víťazmi a majstrami SR sa podľa očakávaní stali Wang Yang (Holíč) a Barbora Balážová (Essen).

„Na medailových pozíciách sa za posledných 10 rokov objavujú s malými obmenami tie isté mená. Je veľmi ťažké preniknúť medzi týchto mimoriadne skúsených hráčov a hráčky. Preto je veľkým úspechom keď si Kukuľková s Grigelovou poradili s prvým nasadeným párom Daubnerová – Truksová (D. Streda, Hr. Králové) a svoju cestu ukončili až vo finále na raketách súčasnej suverénnej slovenskej jednotky Balážovej a s ňou hrajúcej našej bývalej hráčky Denisy Malej (Trnávka BA). Peko s Kukuľkovou patria vekovo ešte len do kadetskej kategórie a preto veríme, že ich medailové časy medzi dospelými ešte len prídu,“ komentoval majstrovstvá predseda KST Viktória Štefan Peko.

Ivan Peko

Ulož ako PDF
Napísal 7. marca 2015 22:58. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.