reklama

Nezamestnanosť v Trnave je po Bratislave, Galante a Senci najnižšia v SR

Z celkového počtu 65 795 ekonomicky aktívnych obyvateľov okresu Trnava evidovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR ku koncu februára spolu 4872 ľudí bez práce.

Uchádzačov, ktorí mohli okamžite a bez prekážok nastúpiť do zamestnania, bolo ku koncu mesiaca 4465. Evidovaná miera nezamestnanosti tak dosiahla v okrese Trnava 6,79 percent.

V porovnaní s tohtoročným januárom došlo k poklesu miery evidovanej nezamestnanosti o 0,14 percenta, bez práce bolo minulý mesiac evidovaných o 95 ľudí menej. Medziročne bola vo februári 2015 úroveň evidovanej miery nezamestnanosti na takmer rovnakej úrovni ako pre rokom (6,78%).

buldozer-stavba

Ilustračné foto

Na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) v Trnave evidovali ku koncu februára bez práce 4872 ľudí, z nich 407 nebolo schopných nastúpiť okamžite do práce z dôvodov ako sú vzdelávanie a príprava pre trh práce, dočasná práceneschopnosť, absolvenstká prax, práce v obecných službách či dobrovoľnícka služba.

Nižšiu mieru nezamestnanosti ako v Trnave majú v rámci celého Slovenska len v piatich bratislavských okresoch (od 5,20 do 6,55%) a v okresoch Senec (6,38) a Galanta (5,74%).

Na opačnom konci sa nachádzajú Kežmarok (24,98), Revúca (27,31) a Rimavská Sobota, kde mali na konci septembra 2014 bez práce 30,04 percenta ľudí.

Na území Trnavského kraja dosiahla miera evidovanej nezamestnanosti v minulom mesiaci 8,20%. Trnavský kraj je po Bratislavskom (6,06) na druhom mieste v rámci Slovenska, tretí je Trenčiansky kraj s 9,39-percentnou nezamestnanosťou.

V rámci Slovenska bolo vo februári 2015 bez práce podľa štatistík Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR vyše 376-tisíc ľudí, nezamestnanosť dosahuje 12,32 percenta.

Ulož ako PDF
Napísal 25. marca 2015 7:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.