reklama

Mesto sa bude zaoberať myšlienkou pomenovania ulice alebo priestoru po Jánovi Pavlovi II.

Mesto Trnava sa bude zaoberať myšlienkou pomenovania verejného priestranstva alebo ulice po Jánovi Pavlovi II.

S návrhom uznesenia, ktorý predložil poslanec Rastislav Mráz (KDH), sa stotožnili na utorňajšom rokovaní mestského zastupiteľstva (MZ) aj trnavskí zastupitelia.

Naposledy prišli s návrhom na pomenovanie svojej ulice po poľskom pápežovi obyvatelia vznikajúcej lokality IBV Kamenný mlyn.

“Považujem túto myšlienku za natoľko vážnu, aby sme sa ňou seriózne zaoberali. Je potrebné sa nad touto otázkou citlivo zamyslieť s prihliadnutím na tamojších obyvateľov a sídliace objekty. Myslím si, že pre pomenovanie ulice po Jánovi Pavlovi II. je v Trnave celospoločenská objednávka,” skonštatoval Mráz.

jp2
Socha Jána Pavla II. pred Katedrálou sv. Jána Krstiteľa, ktorú navštívil v roku 2003

Mestské zastupiteľstvo uložilo so súhlasom poslancov mestskému úradu úlohu spracovať informatívnu správu pre pomenovanie verejného priestranstva v meste Trnava po svätom Jánovi Pavlovi II. a túto predložiť na najbližšie rokovanie mestskej rady.

Idea nazvať verejný priestor po zosnulom pápežovi Jánovi Pavlovi II., ktorý osobne navštívil Trnavu v septembri 2003, rezonuje medzi obyvateľmi mesta už dlhší čas.

Mestská rada návrh skupiny obyvateľov budúcej IBV Kamenný mlyn nepodporila so zdôvodnením, že pre názov ulice alebo priestoru po Jánovi Pavlovi II. je vhodnejšie skôr historické centrum mesta.

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2015 16:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

19 komentárov pre “Mesto sa bude zaoberať myšlienkou pomenovania ulice alebo priestoru po Jánovi Pavlovi II.”

 1. 1
  johana says:

  Mohli by po ňom pomenovať pisoáre .

 2. 2
  dido says:

  Súhlasím.

 3. 3
  andrej says:

  Blíži sa Bošnákov festival Lumen a už by naša prefíkaná katolícka časť obyvateľstva Trnavy rada mala ulicu podla jej vatikánskeho homofóbneho pápeža . To sú mi novinky… čo takto ulica Jána Sokola .

 4. 4
  Lubica Hrachová says:

  Ale podla najslávnejšieho Trnafčana Jána Sokola nazvať ulicu! Som ZA!!!!!!

 5. 5
  garant says:

  Ulica odluky cirkvi od gymnázií, vysokých škôl a základných škôl .

 6. 6
  veronika says:

  Autor oprav si clanok…nie Radoslav ale Rastislav Mraz…;-)

 7. 7
  xz says:

  Super napad, plna podpora !

 8. 8
  tt says:

  Jan Pavol 2 bol fantasticky clovek,klobuk dole! Ale tu by som asi skoncil.Som krestan katolik,ale uz tym,ze sme umiestnili jeho bustu pred kostol sme urobili nadstandard. Pomenovavanim ulic podla jeho mena by sa mali zaoberat v Polsku alebo v Rime,nie my tu. My sme Trnava a historia jasne hovori o ludoch,ktori pre Trnavu nieco dokazali a este vela mien nie je spomenutych,tak pomenovavajme ulice podla tychto ludi,ktori nieco pre TT urobili a nie po tych,ktori Trnavou len prechadzali. Neviem,ci je to Trnavske slebo celosolvenske zasa sa niekde pchat bez nejakej hrdosti a takymto sposobom sa zviditelnovat. Koniec koncov, aj Bratislava raz pomenuje ulicu podla Robbieho Williamsa,lebo v nej koncertoval?

 9. 9
  wiki_cabadaj says:

  Aká celospoločenská objednávka?! Existuje nejaký prieskum alebo niečo podobné? Nemyslím si že by pápež bol pre Trnavu takou významnou osobnosťou, len pre to, že ju navštívil, ale ok, prežil by som, keby sa po ňom volala nejaká nová ulica, napokon máme všelijaké názvy. Ale dúfam, že to nedopadne tak, že sa premenuje nejaká existujúca a už dávno pomenovaná ulica. To by bola sprostosť? Len pre to, že niekto si potrebuje “honit triko”, tak si budú všetci čo tam bývajú a majú firmy vybavovať nové doklady a iné formality?!

 10. 10
  justina says:

  vraj hornopotocna to bude…uvidime…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.