reklama

Mesto sa bude zaoberať myšlienkou pomenovania ulice alebo priestoru po Jánovi Pavlovi II.

Mesto Trnava sa bude zaoberať myšlienkou pomenovania verejného priestranstva alebo ulice po Jánovi Pavlovi II.

S návrhom uznesenia, ktorý predložil poslanec Rastislav Mráz (KDH), sa stotožnili na utorňajšom rokovaní mestského zastupiteľstva (MZ) aj trnavskí zastupitelia.

Naposledy prišli s návrhom na pomenovanie svojej ulice po poľskom pápežovi obyvatelia vznikajúcej lokality IBV Kamenný mlyn.

„Považujem túto myšlienku za natoľko vážnu, aby sme sa ňou seriózne zaoberali. Je potrebné sa nad touto otázkou citlivo zamyslieť s prihliadnutím na tamojších obyvateľov a sídliace objekty. Myslím si, že pre pomenovanie ulice po Jánovi Pavlovi II. je v Trnave celospoločenská objednávka,“ skonštatoval Mráz.

jp2
Socha Jána Pavla II. pred Katedrálou sv. Jána Krstiteľa, ktorú navštívil v roku 2003

Mestské zastupiteľstvo uložilo so súhlasom poslancov mestskému úradu úlohu spracovať informatívnu správu pre pomenovanie verejného priestranstva v meste Trnava po svätom Jánovi Pavlovi II. a túto predložiť na najbližšie rokovanie mestskej rady.

Idea nazvať verejný priestor po zosnulom pápežovi Jánovi Pavlovi II., ktorý osobne navštívil Trnavu v septembri 2003, rezonuje medzi obyvateľmi mesta už dlhší čas.

Mestská rada návrh skupiny obyvateľov budúcej IBV Kamenný mlyn nepodporila so zdôvodnením, že pre názov ulice alebo priestoru po Jánovi Pavlovi II. je vhodnejšie skôr historické centrum mesta.

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2015 16:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto sa bude zaoberať myšlienkou pomenovania ulice alebo priestoru po Jánovi Pavlovi II.”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.