reklama

V Bielom Kostole budú mať nový zvon zasvätený pápežovi Jánovi Pavlovi II.

Obec Biely Kostol, ktorá je filiálnou farnosťou Ružindola v Trnavskej arcidiecéze, získala v týchto dňoch nový zvon pre svoj Kostol Krista Kráľa.

Ako informuje Trnavská arcidiecéza, zvon je zasvätený je pápežovi sv. Jánovi Pavlovi II., ktorého sté výročie narodenia si pripomenieme 18. mája 2020.

Okrem samotného zvona vo veži kostola vymenia drevenú stolicu na jeho uchytenie, nainštalujú nový pohon a elektrické ovládanie.


Zvon z Bieleho Kostola, zasvätený sv. Jánovi Pavlovi II.

FOTO: Archív RKFÚ Ružindol

„Na zvone sa nachádza podobizeň pápeža, ako aj zvolanie ‚sv. Ján Pavol II., oroduj za nás'“, informoval miestny farár Peter Mikula.

„Veľká vďaka patrí bohuznámej rodine, ktorá výrobu zvonu zaplatila, obci Biely Kostol, aj všetkým darcom, ktorí finančne prispeli na úplnú výmenu drevenej stolice na uchytenie zvonov vo veži, nový pohon zvonov a elektrické ovládanie zvonov. Takáto udalosť sa deje približne raz za sto rokov. Sme radi, že nám Pán Boh dal túto milosť. Veríme, že zákaz slávenia verejných bohoslužieb čoskoro pominie a budeme môcť slávnostne požehnať nový zvon sv. Jána Pavla II. a poďakovať Pánu Bohu aj za opravu ďalších dvoch zvonov, ktoré sa vo veži nachádzajú,“ uviedol farár Peter Mikula.

V najbližších dňoch budú prebiehať odborné práce na výrobe dubovej stolice na zavesenie zvonov.

„Veríme, že aj jeho orodovanie prispeje k rozhojneniu milostí a posilneniu života našej farnosti, ktorá mala tú česť, že ňou 11. septembra 2003 tento veľký svätec prechádzal. Vo farskom kostole v Ružindole máme pamätnú tabuľu, ktorá pripomína túto vzácnu návštevu. V Bielom Kostole bude zvoniť zvon vyprosujúci jeho orodovanie,“ uviedol Juraj Švec, farník tejto farnosti.

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2020 9:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.