reklama

Strana PS predstavila svojich kandidátov v komunálnych voľbách v Trnave a Bielom Kostole

Strana Progresívne Slovensko v Trnave predstavila kandidátov a kandidátky do mestského zastupiteľstva.

Odborníčka na dopravu, konzultantka či sociálna podnikateľka. Strana Progresívne Slovensko (PS) postavila do komunálnych volieb päticu kandidátov a kandidátiek do mestského zastupiteľstva a rovnako päť do VÚC. PS hľadalo ľudí, ktorí sa vyznačujú odbornosťou a dlhoročnou prácou v prospech mesta.

Poslanec NRSR za Progresívne Slovensko Tomáš Valášek predstavil počas tlačovej besedy na Hlavnej ulici v Trnave odborne zdatnú paletu kandidátov a kandidátiek.

“V Trnave sme svedkami prudkej a agresívnej kampane, ktorá je postavená na kritike a nie konštruktívnych riešeniach. V PS sme zvolili inú cestu. Našu krajinu čakajú neľahké časy, a preto je dôležité byť zastúpení ľuďmi, ktorí sú pripravení na výkon verejnej funkcie,” povedal.


Tlačová beseda strany PS na Hlavnej ulici v Trnave

Dvaja z kandidátov sú členmi strany. Lucia Francesato pracuje ako PR v oblasti dopravy a zároveň je konzultantkou TTSK pre oblasť občianskej participácie. Martin Kováč je zakladajúci člen PS, programový manažér vznikajúceho kultúrno-komunitného centra Staré lýceum, starokatolícky kňaz a dlhoročný občiansky aktivista.

Predstavení boli aj kandidáti, ktorí kandidujú s podporou strany Progresívne Slovensko.

Simona Hlaváčová je environmentálna špecialistka a tretím rokom vedie v Trnave známe komunitné reuse centrum Baterkáreň. Svojou činnosťou aktívne rozvíja v Trnave a v okolí nielen environmentálne povedomie, ale najmä silné komunity a dobrovoľníctvo.

Kristína Bolemanová pracovala osem rokov v Bruseli v európskych inštitúciách. V súčasnosti pracuje ako konzultantka pre TTSK v oblasti občianskej spoločnosti a trénerkou detí zo znevýhodneného prostredia v Nízkoprahovom centre.

Obchodný manažér Marcel Puschenreiter sa aktívne zapája do rôznych komunitných a dobrovoľných akcií v rámci mesta, napríklad pri čistení verejného priestranstva od odpadu.

Kandidátkou PS na starostku v obci Biely Kostol je Eva Kalkan, podnikateľka a manažérka, mama troch detí a je veľmi aktívnou občiankou, ktorá v obci aktívne rozvíja komunitný život.

“Je dôležité spolupracovať a hľadať riešenia pre ľudí. Mnohí sú frustrovaní a unavení, a reaktívna absolútne ničomu nepomáha. V duchu motta “DÁ SA TO”. Dá sa mať otvorenú, zelenú, komunitnú a pomáhajúcu samosprávu. Preto ma teší, že v radoch našich členov a sympatizantov máme kvalitných a šikovných ľudí, ktorí sú ochotní svoju odbornosť venovať mestu a jej obyvateľom, a obyvateľkám,” dodal Tomáš Valášek.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2022 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.