reklama

Strana PS predstavila svojich kandidátov v komunálnych voľbách v Trnave a Bielom Kostole

Strana Progresívne Slovensko v Trnave predstavila kandidátov a kandidátky do mestského zastupiteľstva.

Odborníčka na dopravu, konzultantka či sociálna podnikateľka. Strana Progresívne Slovensko (PS) postavila do komunálnych volieb päticu kandidátov a kandidátiek do mestského zastupiteľstva a rovnako päť do VÚC. PS hľadalo ľudí, ktorí sa vyznačujú odbornosťou a dlhoročnou prácou v prospech mesta.

Poslanec NRSR za Progresívne Slovensko Tomáš Valášek predstavil počas tlačovej besedy na Hlavnej ulici v Trnave odborne zdatnú paletu kandidátov a kandidátiek.

“V Trnave sme svedkami prudkej a agresívnej kampane, ktorá je postavená na kritike a nie konštruktívnych riešeniach. V PS sme zvolili inú cestu. Našu krajinu čakajú neľahké časy, a preto je dôležité byť zastúpení ľuďmi, ktorí sú pripravení na výkon verejnej funkcie,” povedal.


Tlačová beseda strany PS na Hlavnej ulici v Trnave

Dvaja z kandidátov sú členmi strany. Lucia Francesato pracuje ako PR v oblasti dopravy a zároveň je konzultantkou TTSK pre oblasť občianskej participácie. Martin Kováč je zakladajúci člen PS, programový manažér vznikajúceho kultúrno-komunitného centra Staré lýceum, starokatolícky kňaz a dlhoročný občiansky aktivista.

Predstavení boli aj kandidáti, ktorí kandidujú s podporou strany Progresívne Slovensko.

Simona Hlaváčová je environmentálna špecialistka a tretím rokom vedie v Trnave známe komunitné reuse centrum Baterkáreň. Svojou činnosťou aktívne rozvíja v Trnave a v okolí nielen environmentálne povedomie, ale najmä silné komunity a dobrovoľníctvo.

Kristína Bolemanová pracovala osem rokov v Bruseli v európskych inštitúciách. V súčasnosti pracuje ako konzultantka pre TTSK v oblasti občianskej spoločnosti a trénerkou detí zo znevýhodneného prostredia v Nízkoprahovom centre.

Obchodný manažér Marcel Puschenreiter sa aktívne zapája do rôznych komunitných a dobrovoľných akcií v rámci mesta, napríklad pri čistení verejného priestranstva od odpadu.

Kandidátkou PS na starostku v obci Biely Kostol je Eva Kalkan, podnikateľka a manažérka, mama troch detí a je veľmi aktívnou občiankou, ktorá v obci aktívne rozvíja komunitný život.

“Je dôležité spolupracovať a hľadať riešenia pre ľudí. Mnohí sú frustrovaní a unavení, a reaktívna absolútne ničomu nepomáha. V duchu motta “DÁ SA TO”. Dá sa mať otvorenú, zelenú, komunitnú a pomáhajúcu samosprávu. Preto ma teší, že v radoch našich členov a sympatizantov máme kvalitných a šikovných ľudí, ktorí sú ochotní svoju odbornosť venovať mestu a jej obyvateľom, a obyvateľkám,” dodal Tomáš Valášek.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2022 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.