reklama

Strana SPOLU sa dištancuje od rozhodnutia volebnej komisie o vyškrtnutí názvov občianskych združení

Strana Spolu – občianska demokracia nesúhlasí s úpravou zoznamu zaregistrovaných kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva zo strany Mestskej volebnej komisie (MVK) v Trnave. MVK zverejnila minulý týždeň opravené kandidačné listiny bez údajov o príslušnosti k občianskemu združeniu, ktoré si viac ako tri desiatky nezávislých kandidátov dopísali do kolónky určenej pre uvedenie zamestania.

MVK sa uzniesla na tom, že meniť údaje, ktoré vyplnili jednotliví kandidáti, je možné. Na komisiu sa s podnetom pre podozrenie z porušenia zákona obrátil nezávislý kandidát na primátora Marián Galbavý.


Kandidáti strany SPOLU v komunálnych voľbách v Trnave

FOTO: FB SPOLU za Trnavu

Krajský komunálny koordinátor strany SPOLU pre Trnavu Norbert Halász nám poslal oficiálne vyhlásenie okresného koordinátora politickej strany SPOLU – občianska demokracia v Trnave Ota Hodulíka k prípadu upravovania zoznamu zaregistrovaných kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva v Trnave.

„SPOLU – občianska demokracia sa dištancuje od rozhodnutia MVK, ktorá hlasovaním prijala uznesenie o neuvedení všetkých náležitostí podľa kandidačných listín pri mene viacerých kandidátov kandidujúcich za poslancov.
Náš zástupca hlasoval v tomto bode proti. Zástupcovia strany SPOLU majú za to, že MVK týmto prekročila svoje právomoci, ktoré jej zo zákona vyplývajú. MVK nemala právo dodatočne meniť náležitosti na kandidačných listinách,“
vyhlásil Oto Hodulík.

Strana SPOLU postavila do komunálnych volieb v Trnave siedmich kandidátov na poslancov, na území Trnavského kraja sa uchádza o posty poslancov, primátorov či starostov 60 kandidátov strany.

Ulož ako PDF
Napísal 2. októbra 2018 23:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, KOMUNÁLNE VOĽBY 2018, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Strana SPOLU sa dištancuje od rozhodnutia volebnej komisie o vyškrtnutí názvov občianskych združení”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.