reklama

Mesto odobrilo dotácie na kultúrne projekty trnavských občianskych združení

Na dotácie z rôznych oblastí verejného života vyčlenila trnavská radnica v rozpočte na rok 2020 celkom 170-tisíc eur. Dotácie poskytuje mesto na aktivity v oblastiach športu, mládeže, výchovy a vzdelávania, záujmovej umeleckej činnosti a kultúrnych aktivít, charity, zdravotne znevýhodnených, zdravia a drogovej prevencie, ekológie, životného prostredia, adaptácie na zmeny klímy a v oblasti prorodinne orientované mesto.

Pre oblasť kultúry je na tento rok vyčlenených 80-tisíc eur. Žiadosti o dotácie nad 3000 eur schvaľuje mestské zastupiteľstvo.

Poslanci na februárovom zasadnutí odobrili poskytnutie dotácií siedmim žiadateľom na realizáciu ich projektov v oblasti kultúry.

Ilustračné foto: Festival Lumen

Združenie saleziánskej mládeže DOMKA získa od mesta dotáciu vo výške 17-tisíc eur na organizáciu Festivalu Lumen 2020. Cieľom festivalu je zviditeľniť začínajúce nielen gospelové hudobné kapely na Slovensku a tým aj podporiť mladé talenty. Pozvaním zahraničných hudobných kapiel tak festival rozširuje spoluprácu nášho mesta so zahraničím a zviditeľňuje mesto aj za hranicami Slovenska. Celkový predpokladaný rozpočet podujatia je 82-tisíc eur.

Občianske združenie Trnavské mestské zbory získa od mestskej samosprávy dotáciu 9500 eur na projekt Podpora zborového spevu v meste Trnava, ktorého cieľom je udržanie a rozvoj zborového spevu v meste. Celkový predpokladaný rozpočet projektu je 29 500 eur.

Občianskemu združeniu Bachova spoločnosť na Slovensku odsúhlasilo mesto Trnava dotáciu vo výške 7600 eur, ktoré združenie použije na 25. ročník medzinárodného festivalu Trnavské organové dni. Cieľom podujatia je pravidelne sprostredkovať obyvateľom mesta a regiónu, ako aj návštevníkom a turistom živé organové umenie formou medzinárodného festivalu v podaní zahraničných a domácich umelcov. Celkový predpokladaný rozpočet projektu je 13 850 eur.

Občianske združenie Folklórny súbor Trnafčan získal dotáciu na svoju celoročnú činnosť vo výške 4750 eur, celkové náklady predstavujú 12-tisíc eur. FS Trnafčan reprezentuje mesto, región aj Slovensko na rôznych podujatiach, súťažiach choreografií na území SR aj v zahraničí.

Občianske združenie Trnavská hudobná spoločnosť a jeho projekt Realizácia žánrových hudobných podujatí (blues, jazz a country&bluegrass) v Trnave podporí mesto dotáciou vo výške 6 270 eur. Cieľom projektu je sériou celoročných aktivít uspokojovať potreby širokej verejnosti pokiaľ ide o živé hudobné vystúpenia interpretov menšinových žánrov a poskytovať tak obyvateľstvu trnavského regiónu hodnotné voľnočasové aktivity. Celkový predpokladaný rozpočet projektu je 21 100 eur.

Občianske združenie Trnavský komorný orchester získal na finančné zabezpečenie činnosti na rok 2020 od mesta dotáciu vo výške 3800 eur. Trnavský komorný orchester sa snaží svojou činnosťou zviditeľniť mesto Trnava, udržiavať vysokú úroveň komornej hudby na Slovensku v regióne i mimo neho a zachovávať tradičné hodnoty našej spoločnosti. Ročné náklady predstavujú 8500 eur.

Celoročný projekt Malý Berlín 2020 rovnomenného občianskeho združenia má schválenú dotáciu 9500 eur na činnosť, ktorá pozostáva z približne 320 kultúrnych, umeleckých a vzdelávacích podujatí so zameraním na všetky formy umenia a cieľové skupiny od detí až po seniorov. jeho hlavným cieľom je podpora, prezentácia a rozvoj umeleckého a kultúrneho života mladých umelcov, umenia subkultúr a predstavenie ich tvorby verejnosti. Celkový predpokladaný rozpočet projektu je 130 000 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 24. februára 2020 9:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.