reklama

Časť Hornopotočnej pomenujú po Jánovi Pavlovi II., na Kopánke bude Pekná ulica

Návrhy dvoch nových názvov ulíc majú schvaľovať na prvom zastupiteľstve po letných prázdninách v utorok 8. septembra trnavskí poslanci.

V lokalite Pekné pole za Kopánkou dostane prostredníctvom Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) ulica situovaná medzi Schumerovou a Hviezdnou názov Pekná.

Časť Hornopotočnej ulice v centre mesta má niesť meno po pápežovi Jánovi Pavlovi II.

parcik
Po Jánovi Pavlovi II. bude pomenovaný úsek v ľavej časti fotografie

Pápež Ján Pavol II. navštívil Trnavu v septembri 2003. Do Katedrály sv. Jána Krstiteľa prichádzal z Trojičného námestia práve cez úsek Hornopotočnej ulice.

Po zosnulom pápežovi má dostať meno úsek od budovy U kráľa Ľudovíta na rohu Pekárskej a Hornopotočnej vedúci popri parčíku po Univerzitné námestie.

Dotknutí obyvatelia s trvalým pobytom budú v prípade schválenia VZN v uvedenej podobe o zmene informovaní. Nový občiansky preukaz bude týmto obyvateľom vydaný bezplatne. Firmy dostanú na ohlasovni pobytu na mestskom úrade potvrdenie o zmene názvu ulice.

Budúca Pekná ulica sa nachádza v obytnej zóne Pekná pole, kde sa v súčasnosti začali vydávať stavebné povolenia.

Mapy dotknutých lokalít a vyznačenie ulíc:

ulica-jpavla

ulica-pekna

Ulož ako PDF
Napísal 2. septembra 2015 12:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Časť Hornopotočnej pomenujú po Jánovi Pavlovi II., na Kopánke bude Pekná ulica”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.