reklama

Nové ulice v Trnave pomenujú po osobnostiach kultúrneho života

Po speváčke, historikovi a publicistovi a hudobnom skladateľovi pomenuje mesto Trnava tri ulice v novovznikajúcej obytnej zóne Kamenný mlyn.

Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava bude v utorok 28. apríla v rámci 2. riadnej schôdze hlasovať o návrhu Všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa určujú názvy ulíc v meste Trnava.

Tri ulice v novej IBV majú byť pomenované po speváčke Eve Kostolányovej, historikovi a publicistovi Hadrianovi Radvánim a hudobnom skladateľovi Karolovi Elbertovi.

„Podľa osobností ocenených mestom Trnava sú pomenované aj ulice v susednej lokalite Za traťou. V zmysle tejto koncepcie boli navrhnuté aj uvedené názvy ulíc v lokalite Kamenný mlyn. Vo všetkých troch prípadoch ide o osobnosti ocenené mestom Trnava za významný prínos v kultúrnom a duchovnom živote,“ zdôvodňuje návrh VZN odbor organizačný a vnúútornej správy mestského úradu, ktorý návrh predkladá poslancom.

Mestská rada na svojom zasadnutí odporučila návrh schváliť.

ulice-ibv-km
Grafické znázornenie návrhu na pomenovanie ulíc

EVA KOSTOLÁNYOVÁ
Narodila sa v roku 1942 v Trnave, zomrela po ťažkej chorobe ako 33-ročná v Bratislave.
Bola speváčka, muzikálová herečka, tancovala v SĽUK-u. Vystupovala v legendárnej Tatra Revue, založila vlastnú skupinu Hej, pôsobila v rozhlase, televízii, vystupovala aj v zahraničí.

HADRIÁN RADVÁNI
Narodil sa v roku 1918 v Spišskej Kapitule, väčšinu života prežil v Trnave. Zomrel v roku 2014 vo veku 95 rokov.
Bol historik, bibliograf a publicista, zvolili ho za doživotného čestného predsedu Spolku sv. Vojtecha.
Vydal niekoľko publikácií, publikoval v rozličných zborníkoch, časopisoch, novinách.

KAROL ELBERT
Narodil sa v roku 1911, zomrel v roku 1997 v Bratislave.
Je autorom viac ako 200 piesní. Písal pre dychové súbory, pochody, vojenské piesne, tanečné melódie, scénickú hudbu, operety.
Pôsobil vo Východoslovenskom divadle v Košiciach ako dirigent na Novej scéne v Bratislave a napokon ako redaktor a lektor zábavnej hudby v Československom rozhlase v Bratislave

Ulož ako PDF
Napísal 23. apríla 2015 9:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nové ulice v Trnave pomenujú po osobnostiach kultúrneho života”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.