reklama

Nové ulice v Trnave pomenujú po osobnostiach kultúrneho života

Po speváčke, historikovi a publicistovi a hudobnom skladateľovi pomenuje mesto Trnava tri ulice v novovznikajúcej obytnej zóne Kamenný mlyn.

Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava bude v utorok 28. apríla v rámci 2. riadnej schôdze hlasovať o návrhu Všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa určujú názvy ulíc v meste Trnava.

Tri ulice v novej IBV majú byť pomenované po speváčke Eve Kostolányovej, historikovi a publicistovi Hadrianovi Radvánim a hudobnom skladateľovi Karolovi Elbertovi.

“Podľa osobností ocenených mestom Trnava sú pomenované aj ulice v susednej lokalite Za traťou. V zmysle tejto koncepcie boli navrhnuté aj uvedené názvy ulíc v lokalite Kamenný mlyn. Vo všetkých troch prípadoch ide o osobnosti ocenené mestom Trnava za významný prínos v kultúrnom a duchovnom živote,” zdôvodňuje návrh VZN odbor organizačný a vnúútornej správy mestského úradu, ktorý návrh predkladá poslancom.

Mestská rada na svojom zasadnutí odporučila návrh schváliť.

ulice-ibv-km
Grafické znázornenie návrhu na pomenovanie ulíc

EVA KOSTOLÁNYOVÁ
Narodila sa v roku 1942 v Trnave, zomrela po ťažkej chorobe ako 33-ročná v Bratislave.
Bola speváčka, muzikálová herečka, tancovala v SĽUK-u. Vystupovala v legendárnej Tatra Revue, založila vlastnú skupinu Hej, pôsobila v rozhlase, televízii, vystupovala aj v zahraničí.

HADRIÁN RADVÁNI
Narodil sa v roku 1918 v Spišskej Kapitule, väčšinu života prežil v Trnave. Zomrel v roku 2014 vo veku 95 rokov.
Bol historik, bibliograf a publicista, zvolili ho za doživotného čestného predsedu Spolku sv. Vojtecha.
Vydal niekoľko publikácií, publikoval v rozličných zborníkoch, časopisoch, novinách.

KAROL ELBERT
Narodil sa v roku 1911, zomrel v roku 1997 v Bratislave.
Je autorom viac ako 200 piesní. Písal pre dychové súbory, pochody, vojenské piesne, tanečné melódie, scénickú hudbu, operety.
Pôsobil vo Východoslovenskom divadle v Košiciach ako dirigent na Novej scéne v Bratislave a napokon ako redaktor a lektor zábavnej hudby v Československom rozhlase v Bratislave

Ulož ako PDF
Napísal 23. apríla 2015 9:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Nové ulice v Trnave pomenujú po osobnostiach kultúrneho života”

 1. 1
  popo says:

  Ze si spomenuli na osobnosti je krasne.
  Smutne je ze takmer polovica parciel ma zlu- severojuznu orientaciu na miesto toho aby boli parcely orientovane vychod zapad.
  Domy , kde budu dvory a obytne zony situovane na sever su zle.

  usla tu zakladna vec, co je velka chyba tejto zony.

  • 1.1
   5ulo says:

   chyba tejto zony je, ze tam vobec su nejake parcely, takze pokial si tam dom nestavias, ti moze byt vysostne jedno, ako budu orientovane. Je to idiotizmus ludi, co si tam tie domy postavia s vedomim, ze vedia, ako je orientovane. A niektorym ludom to mozno aj bude vyhovovat.
   Mne bude vyhovovat, ked sa nad tu obytnu zonu prestahuju vsetky komare :)

 2. 2
  Maťa says:

  zlé? ja mám , že slnko mi zapadá a pečie do obyvačky a to je zlé…neustále zastierame. takto to budú mať skôr lepšie

 3. 3
  jan says:

  Každý nech si vyberie taku orientáciu, aká mu vyhovuje. A opravim trochu príspevok č. 1. Orientácia tých akoze zlých pozemkov má orientáciu dvorov na severozapad. Treba si aj zistiť kde zapadá slnko V lete a kde V zime. Je to obrovský rozdiel :)

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.