reklama

Včelárska, Prašná či Zimná. Poslanci schvaľovali názvy nových ulíc, jednu pomenujú po hercovi Jozefovi Adamovičovi

AKTUALIZOVANÉ:

Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava schvaľovalo názvy nových ulíc.

Poslanci mestského zastupiteľstva schvaľovali v utorok 28. apríla schvaľovať Všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktorým sa určujú názvy nových ulíc v meste Trnava.

Ulice sa nachádzjú v novovznikajúcich obytných zónach Arboria a Prúdy a v časti Zavarské.


Obytný súbor Arboria


Nové ulice v zóne Prúdy

Na predloženie návrhov vyzval mestský úrad výbory mestských častí Trnava – Sever a Trnava – Východ.

V obytnom súbore Arboria schválili poslanci návrh názvov budúcich ulíc Zimná a Priečna ulica.

V lokalite Prúdy mala byť hlavná spojovacia komunikácia do novej obytnej zóny od križovatky ulíc Vladimíra Clementisa – Spartakovská pomenovaná Prúdová ulica.

Na návrh mestskej rady a po schválení poslaneckým plénom bude ulica pomenovaná po hercovi, trnavskom rodákovi Jozefovi Adamovičovi.

Druhú spojovaciu komunikáciu na Koniarekovu pomenujú Včelárska ulica.

Zatiaľ rovnako fyzicky neexistujúca ulica v lokalite Zavarské za veterinárnou klinikou a od Koniarekovej ulice bude niesť pomenovanie Bazová ulica.

Ulica Prašná bude situovaná naľavo od Zavarskej ulice za priemyselno-obchodným areálom s pripojením na Zavarskú oproti predajni Citroen.


Návrh na pomenovanie budúcich ulíc v lokalite Zavarské

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2020 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

9 komentárov pre “Včelárska, Prašná či Zimná. Poslanci schvaľovali názvy nových ulíc, jednu pomenujú po hercovi Jozefovi Adamovičovi”

 1. 1
  Prúd says:

  Prúdová ulica. Taká tu ešte nebola.
  Prečo niektorá z ďalších ulíc sa nevolá Napäťová, alebo Vodivá, prípadne Kapacitná.
  Nech už sú tie názvy z jedného súdka.

 2. 2
  Ulica says:

  Do databázy možných názvov by sa patrilo dať aj Vysokofrekvenčná ulica pre priechodziu komunikáciu, Nizkofrekvenčná ulica pre niektorú slepú ulicu, Ulica striedavého napätia, Ulica jednosmerného napätia. Ulica v blízkosti Koniarekovej by sa mohla volať Decibelová ulica, alebo Pri tankodrome.

 3. 3
  KM says:

  Ulica najbližšie k obchvatu by sa mohla volať Pri komíne. Bude odtiaľ najlepší výhľad na budúci komín toho času tajenej spaľovne. Aktuálne sa rieši zámena pozemkov s cirkvou.

  • 3.1
   Jan says:

   To myslíš tú bývalú sušičku peria, ktoré sa používalo ako prísada do kŕmnych zmesí. Tak to vám poviem, keď bola v prevádzke smradu na pol Trnavy. Aj u rodičov Nera to bude smrdzet a to neberie ohľad ani na to že sa znehodnotí život občanov mesta. Spalovňa musí byť veľký kšeft a na Slovensku pre potreby občanov je potrebné 7 spaľovní postavených minimálne 5 km od obydlí ľudí. Zvoz odpadu z jedného štátu do druhého je ako keby sme si posielali chorých na korona vírus. D A K U J E M E N E P R O S Í M E ! ! ! ! !

  • 3.2
   Exhalát says:

   A kto tú spaľovňu vybuduje a zaplatí?

   • 3.2.1
    Inhalát says:

    Prečítaj si miestne elektronické plátky, dozvieš sa. Pomaly masírujú verejnú mienku. Šíria bludy o ich nevyhnutnosti, účinnosti filtrov, k tomu dávajú futuristické obrázky a šťastné úsmevy (majiteľov a ich nabíjačov).

    • 3.2.1.1
     Exhalát says:

     A ako súvisí snaha ewie s touto zmenou pozemkov s cirkvou? Akože im to mesto predá / prenajme?

     • 3.2.1.1.1
      Inhalát says:

      No mňa sa to nepýtaj. Ja a ostatní obyvatelia sme určení na inhaláciu toho čistého vzduchu prešpikovaného s O2.

   • 3.2.2
    Kšeft says:

    Na konci spaľovnu zaplatia obyčajní občania. Určite ju budovatelia nebudú stavať bez vízie návratu peňazí. Sú to bombové kšefty.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.