reklama

Včelárska, Prašná či Zimná. Poslanci schvaľovali názvy nových ulíc, jednu pomenujú po hercovi Jozefovi Adamovičovi

AKTUALIZOVANÉ:

Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava schvaľovalo názvy nových ulíc.

Poslanci mestského zastupiteľstva schvaľovali v utorok 28. apríla schvaľovať Všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktorým sa určujú názvy nových ulíc v meste Trnava.

Ulice sa nachádzjú v novovznikajúcich obytných zónach Arboria a Prúdy a v časti Zavarské.


Obytný súbor Arboria


Nové ulice v zóne Prúdy

Na predloženie návrhov vyzval mestský úrad výbory mestských častí Trnava – Sever a Trnava – Východ.

V obytnom súbore Arboria schválili poslanci návrh názvov budúcich ulíc Zimná a Priečna ulica.

V lokalite Prúdy mala byť hlavná spojovacia komunikácia do novej obytnej zóny od križovatky ulíc Vladimíra Clementisa – Spartakovská pomenovaná Prúdová ulica.

Na návrh mestskej rady a po schválení poslaneckým plénom bude ulica pomenovaná po hercovi, trnavskom rodákovi Jozefovi Adamovičovi.

Druhú spojovaciu komunikáciu na Koniarekovu pomenujú Včelárska ulica.

Zatiaľ rovnako fyzicky neexistujúca ulica v lokalite Zavarské za veterinárnou klinikou a od Koniarekovej ulice bude niesť pomenovanie Bazová ulica.

Ulica Prašná bude situovaná naľavo od Zavarskej ulice za priemyselno-obchodným areálom s pripojením na Zavarskú oproti predajni Citroen.


Návrh na pomenovanie budúcich ulíc v lokalite Zavarské

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2020 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Včelárska, Prašná či Zimná. Poslanci schvaľovali názvy nových ulíc, jednu pomenujú po hercovi Jozefovi Adamovičovi”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.