reklama

Sladká, Pri Slávii či Nová Štefánikova. Budúca mestská štvrť Cukrovar dostane názvy novovznikajúcich ulíc

Výstavba novej mestskej štvrte Cukrovar v podobe bytových domov s polyfunkciou postupuje rýchlym tempom. Prvú etapu so 119 bytmi plánujú skolaudovať už na jar 2024, čoskoro odštartujú stavebné práce na druhej etape so 61 bytmi. So vznikom štvrte súvisí aj potreba pomenovania novovzniknutých ulíc a priestranstiev.

Investor projektu Cukrovar predložil návrhy názvov nových ulíc Sladká, Pri Slávii, Nová Štefánikova a Námestie Augusta Stummera.

Návrhy predložilo mesto Trnava na prerokovanie výborom mestských častí Trnava – stred a Trnava – sever, do ktorých novovznikajúce ulice patria.

Výbory nemali k návrhom žiadne pripomienky, názvy tak ako boli navrhnuté bude schvaľovať mestské zastupiteľstvo na aprílovom zasadnutí.


Vyznačenie navrhovaných ulíc na mape

Zdroj: Mesto Trnava

Sladká ulica je odkazom na lokalitu bývalého trnavského cukrovaru.

Pri Slávii je odkazom na umiestnenie ulice pozdĺž areálu Slávie Trnava.

Nová Štefánikova – názov je odvodený od skutočnosti, že pôjde o pokračovanie Štefánikovej ulice, prerušené križovatkou s Rybníkovou ulicou.

Námestie Augusta Stummera je odkaz na spoluzakladateľa a prevádzkovateľa trnavského cukrovaru.

V prípade schválenia návrhu Všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa určujú názvy ulíc v meste Trnava, nadobudne VZN účinnosť 13. mája 2023.


Pohľad na priebeh výstavby na prelome februára a marca 2023

ZDROJ: Cukrovar.sk / Neoreal

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2023 8:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.