reklama

Poslanci majú hlasovať o názvoch nových ulíc v Cukrovare na novembrovom zasadnutí MZ

Vznikajúca mestská štvrť Cukrovar rastie, už o niekoľko mesiacov plánuje investor kolaudovať prvých takmer 120 bytov. So vznikom novej štvrte súvisí aj potreba pomenovania novovzniknutých ulíc a priestranstiev.

Návrh na pomenovanie nových ulíc formou Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) sa dostal na rokovanie mestského zastupiteľstva v apríli 2023, prijatý však nebol.

Vzhľadom na to, že investor potrebuje z dôvodu ďalších nevyhnutných administratívnych úkonov pomenovať vznikajúce ulice, Mestský úrad v Trnave požiadal Výbor mestskej časti Trnava – sever o doručenie návrhov na pomenovanie ulíc v lokalite Cukrovar.


Vizualizácia štvrte Cukrovar pohľadom od Cukrovej ulice

ZDROJ: Cukrovar.sk / Neoreal

Zástupca investora projektu po komunikácii s predsedom VMČ Trnava – sever a poslancom MZ Vladimírom Ekhardtom adresoval na mestský úrad návrhy na pomenovanie ulíc Sladká, Ulica Jána Krištofíka, Nová Štefánikova a Námestie Augusta Stummera.

Návrh VZN bol zverejnený vyvesením na úradnej tabuli 5. októbra 2023, lehota na pripomienkovanie návrhu uplynie 14.októbra. O návrhu VZN by mali hlasovať poslanci mestského zastupiteľstva na novembrovom zasadnutí.

Sladká ulica je odkazom na lokalitu bývalého trnavského cukrovaru.

Ulica Jána Krištofíka – je odkazom na iniciátora výstavby mestskej športovej haly.

Nová Štefánikova – názov je odvodený od skutočnosti, že pôjde o pokračovanie Štefánikovej ulice, prerušené križovatkou s Rybníkovou ulicou.

Námestie Augusta Stummera je odkaz na spoluzakladateľa a prevádzkovateľa trnavského cukrovaru.


Navrhované ulice zobrazené na mape

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 9. októbra 2023 9:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.