reklama

Nové ulice pri Kamennej ceste pomenujú po čestných občanoch mesta

Úctu nositeľom čestných občianstiev mesta in memoriam chce vzdať trnavská samospráva aj pomenovaním novovznikajúcich ulíc po zaslúžilých občanoch.

V lokalite Za traťou pri Kamennom mlyne majú byť podľa návrhu Všeobecne záväzného nariadenia pomenované ulice po medailérovi Schifferovi, vynálezcovi rezofonickej gitary Dopyerovi, utečencovi z Osvienčnimu a autorovi literárnych diel Wetzlerovi či chirurgovi Kružliakovi.

Mesto pôvodne plánovalo nazvať ulice po rastlinách a stromoch. Nesúhlas s touto myšlienkou vyjadrili členovia výboru mestskej časti Trnava – Západ na Prednáraží, ktorí predniesli mestskému úradu svoje vlastné návrhy na pomenovanie ulíc v novej lokalite.


Grafické znázornenie návrhu na pomenovanie ulíc aj s ich lokalizáciou. Pre zväčšenie kliknite na obrázok

V Trnave tak môžu vzniknúť ulice Williama Schiffera (umelec, sochár, medailér), Martina Gregora (herec a režisér), Júliusa Gábriša (biskup, cirkevný historik), Johna Dopyeru (vynálezca rezofonickej gitary Dobro), Oskára Čepana (literárny vedec, historik, redaktor), Rudolfa Vrbu (profesor, utečenec z Osvienčimu), Alfréda Wetzlera (publicista, utečenec z Osvienčimu) a Tibora Kružliaka (popredný slovenský chirurg).

Návrh VZN, ktorým sa určujú názvy nových ulíc v meste Trnava, je možné pripomienkovať do 16. novembra písomne, elektronickou formou alebo ústne na mestskom úrade.

O schválení návrhu definitívne rozhodnú poslanci mestského zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2012 13:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nové ulice pri Kamennej ceste pomenujú po čestných občanoch mesta”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.