reklama

Nové ulice pri Kamennej ceste pomenujú po čestných občanoch mesta

Úctu nositeľom čestných občianstiev mesta in memoriam chce vzdať trnavská samospráva aj pomenovaním novovznikajúcich ulíc po zaslúžilých občanoch.

V lokalite Za traťou pri Kamennom mlyne majú byť podľa návrhu Všeobecne záväzného nariadenia pomenované ulice po medailérovi Schifferovi, vynálezcovi rezofonickej gitary Dopyerovi, utečencovi z Osvienčnimu a autorovi literárnych diel Wetzlerovi či chirurgovi Kružliakovi.

Mesto pôvodne plánovalo nazvať ulice po rastlinách a stromoch. Nesúhlas s touto myšlienkou vyjadrili členovia výboru mestskej časti Trnava – Západ na Prednáraží, ktorí predniesli mestskému úradu svoje vlastné návrhy na pomenovanie ulíc v novej lokalite.


Grafické znázornenie návrhu na pomenovanie ulíc aj s ich lokalizáciou. Pre zväčšenie kliknite na obrázok

V Trnave tak môžu vzniknúť ulice Williama Schiffera (umelec, sochár, medailér), Martina Gregora (herec a režisér), Júliusa Gábriša (biskup, cirkevný historik), Johna Dopyeru (vynálezca rezofonickej gitary Dobro), Oskára Čepana (literárny vedec, historik, redaktor), Rudolfa Vrbu (profesor, utečenec z Osvienčimu), Alfréda Wetzlera (publicista, utečenec z Osvienčimu) a Tibora Kružliaka (popredný slovenský chirurg).

Návrh VZN, ktorým sa určujú názvy nových ulíc v meste Trnava, je možné pripomienkovať do 16. novembra písomne, elektronickou formou alebo ústne na mestskom úrade.

O schválení návrhu definitívne rozhodnú poslanci mestského zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2012 13:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

10 komentárov pre “Nové ulice pri Kamennej ceste pomenujú po čestných občanoch mesta”

 1. 1
  Palko says:

  Pomenovat ulicu na uplnom okraji mesta, kde sa bude viac-menej len prespavat je urazkou pre vymenovanych cestnych obcanov.
  Zasluzili by si ulicu v centre, alebo v oblasti kde zili / vyrastali / pracovali. Ani sa necudujem ako Trnava stale pada ked clenovia vyborov / poslanci davaju taketo navrhy. Rozmylali vobec nad tym? Chceli by rodiny cestnych obcanov aby okrajove bezvyznamne ulice niesli ich mena? Toto by mali stiahnut a neurazat cestnych obcanov!

  • 1.1
   vlaDyka says:

   ….skor ci neskor tato lokalita nebude okrajova. ;) A len malokedy sa menia zazite, existujuce nazvy. A ak, tak sa menia k tym predsocialistickym premenovaniam.
   Ja vidim este premenovanu “izolacnu zelen” na lesopark. Alebo sa nebodaj nieco zmeni aj tam ? Nejake zmeny asfaltoveho chodnika s niekolkymi lavickami na (citujem cs.wiki) : “základní funkce, kterou je zde především oddech, odpočinek, relaxace, rekreace, zábava a sportovní aktivity obyvatelstva, nezanedbatelná je zde i jeho funkce okrasná, estetická a krajinotvorná.” ? Ale to patri do inej diskusie….

   • 1.1.1
    Palko says:

    tak mozu pomenovat podla nich niektore vyznamnejsie budovy v centre. Napr. na MtF STU je pomenovana aula po akademikovi Cabelkovi.
    Ale davat taketo nazvy ulic v bezvyznamnej novo vznikajucej stvrti za mestom je chore. Nema to ani s lokalitou nic spolocne.
    V TT je toto v poslednych rokoch asi normalne a tak to tu aj vyzera, ide to od 10 k 5 a mam obavu, ze to bude len horsie a horsie. Dobre sa maju len kamarati okolo spravnych ludi. Snad volby vsetkych vymenia a nasledne sa Augiasov chliev vycisti.

 2. 2
  johnBONjovi says:

  ta ne ?

 3. 3
  Jovany says:

  Ja by som tie ulice pomenoval po Bošovi a jeho deťoch.

 4. 4
  gogo says:

  Navrhujem ulice: Bosniakova, Putkova, Púúrova, Kádehácka, Pavelekova – u hluchého, Morákova, Bystrošova

  Sídlisko sa má volať : Na zbojníckom alebo Kamenácky grob

 5. 5
  LOL says:

  Gustinkova “mala domov” Strasse

 6. 6
  hrobár says:

  Pri cintoríne by mohla byť – Mŕtvolná, U Smrtky, Rakvová, Reikarnačná,
  Zástavka Trnavského metra – Krematórium – vystupovať !!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.