reklama

Nové ulice pri Kamennej ceste pomenujú po čestných občanoch mesta

Úctu nositeľom čestných občianstiev mesta in memoriam chce vzdať trnavská samospráva aj pomenovaním novovznikajúcich ulíc po zaslúžilých občanoch.

V lokalite Za traťou pri Kamennom mlyne majú byť podľa návrhu Všeobecne záväzného nariadenia pomenované ulice po medailérovi Schifferovi, vynálezcovi rezofonickej gitary Dopyerovi, utečencovi z Osvienčnimu a autorovi literárnych diel Wetzlerovi či chirurgovi Kružliakovi.

Mesto pôvodne plánovalo nazvať ulice po rastlinách a stromoch. Nesúhlas s touto myšlienkou vyjadrili členovia výboru mestskej časti Trnava – Západ na Prednáraží, ktorí predniesli mestskému úradu svoje vlastné návrhy na pomenovanie ulíc v novej lokalite.


Grafické znázornenie návrhu na pomenovanie ulíc aj s ich lokalizáciou. Pre zväčšenie kliknite na obrázok

V Trnave tak môžu vzniknúť ulice Williama Schiffera (umelec, sochár, medailér), Martina Gregora (herec a režisér), Júliusa Gábriša (biskup, cirkevný historik), Johna Dopyeru (vynálezca rezofonickej gitary Dobro), Oskára Čepana (literárny vedec, historik, redaktor), Rudolfa Vrbu (profesor, utečenec z Osvienčimu), Alfréda Wetzlera (publicista, utečenec z Osvienčimu) a Tibora Kružliaka (popredný slovenský chirurg).

Návrh VZN, ktorým sa určujú názvy nových ulíc v meste Trnava, je možné pripomienkovať do 16. novembra písomne, elektronickou formou alebo ústne na mestskom úrade.

O schválení návrhu definitívne rozhodnú poslanci mestského zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2012 13:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nové ulice pri Kamennej ceste pomenujú po čestných občanoch mesta”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.