reklama

Nové trnavské ulice pomenujú podľa organistu a zemepisnej polohy

Pomenovanie Východná a Ernesta Schumeru majú získať nové ulice v mestskej časti Trnava – Sever.

Rozhodnutie o určení nových názvov ulíc vydáva mestské zastupiteľstvo prostredníctvom Všeobecne záväzného nariadenia (VZN). Poslanci budú o návrhu VZN na určenie dvoch nových ulíc hlasovať na júnovom rokovaní zastupiteľstva.

Názov Východná ulica získa nová spojovacia komunikácia medzi Piešťanskou a Veternou ulicou za HM Tesco.

bucianska-veterna-1
Spojovacia komunikácia medzi Piešťanskou a Veternou dostane názov Východná ulica

Ulica Ernesta Schumeru je situovaná v novej IBV na Kopánke, napája sa kolmo na ulicu Jána Hlúbika v smere na Krupskú cestu.

Navrhovaný názov Východná ulica vystihuje zemepisnú polohu komunikácie v rámci mesta. Pri návrhu pomenovať ulicu po Ernestovi Schumerovi sa bralo do úvahy pomenovanie susedných ulíc po osobnostiach vedy a umenia. Ernest Emanuel Schumera (14.1.1883 Spišské Podhradie – 17.8.1962 Trnava) bol hudobný skladateľ a organista. Organ a hudobnú teóriu študoval súkromne. Po nešťastnej náhode oslepol a ponúkol svoje hudobné schopnosti františkánskemu kláštoru pri Kostole sv. Jakuba v Trnave, kde pôsobil až do smrti ako organista. Bol autorom zvonkohry na veži Evanjelického kostola v Trnave. U františkánov má pamätnú tabuľu a mesto Trnava mu udelilo cenu za rozvoj hudobnej kultúry in memoriam,“ uvádza dôvodová správa navrhovaného VZN.

K odporučeným názvom sa vyjadril aj výbor mestskej časti Trnava – sever.

K navrhovanému pomenovaniu „Východná ulica“ vyjadril jednomyseľne kladné stanovisko. Navrhovaný názov „Ulica Ernesta Schumeru“ získal nadpolovičnú podporu.

Časť členov výboru odporúčala názov, ktorý je ľahšie zapamätateľný a priliehavý názvom okolitých ulíc.

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2014 7:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nové trnavské ulice pomenujú podľa organistu a zemepisnej polohy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.