reklama

Očúvadlo v Berlineri: Jazz medzi telom a dušou

Dnes, keď jazz počúva iba Lisa Simpson a podobní nerdi, znie až neuveriteľne, že kedysi to bol komerčne najúspešnejší žáner popmusic.

Čo sa stalo v dekáde po II. svetovej vojne, že sa jazz z mainstreamového swingu, tanečnej horúčky, „hudby tela“, prepadol do undergroundu malých klubov a zmenil sa na „hudbu duše“ pre pôvodných hipsterov? Touto otázkou sa budú zapodievať Juraj Kovalčík a Michal Lipták.

Cyklus interaktívnych prednášok o hudbe Očúvadlo prichádza v mesiaci máj s tretím vydaním pod názvom Jazz medzi telom a dušou. Uskutoční sa v stredu 6. mája v dočasnom kultúrnom priestore Berliner na Pekárskej 40 (bývalý dom Akadémie vzdelávania). Začiatok večera je o 18:00 a potrvá približne 90 minút.

Očúvať (a občas vidieť) budete interpretov a skupiny ako Louis Amstrong, Billie Holiday, Charlie Parker, Dizzy Gilepsie, Lennie Tristano, Miles Davis, Modern Jazz Quartet a mnohých ďalších viac, či menej známych.

Podujatie je súčasťou vzdelávacieho programu, ktorý realizuje občianske združenie Publikum.sk s finančnou podporou Nadácie Eset.

Podrobnosti a ukážky nájdete na adrese: facebook.com/events/420000191510186

Informácie o BerlineriDKP, kultúrnom centre Malý Berlín a ďalšom programe sú na www.malyberlin.sk.

jazz

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2015 20:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.