reklama

Očúvadlo v Berlineri: Jazz medzi telom a dušou

Dnes, keď jazz počúva iba Lisa Simpson a podobní nerdi, znie až neuveriteľne, že kedysi to bol komerčne najúspešnejší žáner popmusic.

Čo sa stalo v dekáde po II. svetovej vojne, že sa jazz z mainstreamového swingu, tanečnej horúčky, „hudby tela“, prepadol do undergroundu malých klubov a zmenil sa na „hudbu duše“ pre pôvodných hipsterov? Touto otázkou sa budú zapodievať Juraj Kovalčík a Michal Lipták.

Cyklus interaktívnych prednášok o hudbe Očúvadlo prichádza v mesiaci máj s tretím vydaním pod názvom Jazz medzi telom a dušou. Uskutoční sa v stredu 6. mája v dočasnom kultúrnom priestore Berliner na Pekárskej 40 (bývalý dom Akadémie vzdelávania). Začiatok večera je o 18:00 a potrvá približne 90 minút.

Očúvať (a občas vidieť) budete interpretov a skupiny ako Louis Amstrong, Billie Holiday, Charlie Parker, Dizzy Gilepsie, Lennie Tristano, Miles Davis, Modern Jazz Quartet a mnohých ďalších viac, či menej známych.

Podujatie je súčasťou vzdelávacieho programu, ktorý realizuje občianske združenie Publikum.sk s finančnou podporou Nadácie Eset.

Podrobnosti a ukážky nájdete na adrese: facebook.com/events/420000191510186

Informácie o BerlineriDKP, kultúrnom centre Malý Berlín a ďalšom programe sú na www.malyberlin.sk.

jazz

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2015 20:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.