reklama

Trnava si pripomenie 777. výročie udelenia kráľovských výsad viacerými podujatiami

Trnava su v roku 2015 pripomína 777. výročie udelenia výsad slobodného kráľovského mesta. V duchu troch sedmičiek sa budú niesť tradičné, aj niektoré nové podujatia.

Okrem loga s mestským erbom a motívom 777 vyrobila samospráva špeciálnu pečiatku s motívom osláv, ktorou je označovaná všetka odchádzajúca pošta.

Nosnými akciami organizovanými mestom Trnava alebo Správou kultúrnych a športových zariadení (SKaŠZ) mesta Trnava budú v roku 2015 podujatia Leto na korze, Koncerty dychových hudieb, Dobrovoľníci deťom, Radničné hry, Proma frajdej, Dni zdravia, Bažant kinematograf, Trnavský jazzyk, Trnavská brána, Športový jarmok, Cyklistický výlet pre všetkých, Trnavský piknik, Tradičný trnavský jarmok a Rozlúčka s letom.

pesia-akcia

Ilustračné foto

Vyvrcholením osláv bude sedem septembrových podujatí (od 14. do 20. septembra) určených pre rôzne cieľové skupiny.

V súvislosti s pripomienkou výročia vydá mesto brožúru s pracovným názvom 7 naj Trnavy / 7 divov Trnavy, leták pre obyvateľov s programom venovanom oslavám a omaľovánku s motívmi mesta určenú najmladším.

V rozpočte je na oslavy 777. výročia vyčlenených 20-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2015 13:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.