reklama

Program osláv 775. výročia udelenia kráľovských výsad mestu Trnava

Oslavy udelenia kráľovských výsad Trnave sú spojené s Tradičným trnavským jarmokom, pripomienkou pravidelných trhov, na ktorých sa už v predmestskom období schádzali hostia z celej Európy a prinášali Trnave nielen prosperitu, ale aj impulzy duchovného rozvoja. Pod hradbami opäť ožije stredovek a Belo IV. udelí Trnave kráľovské privilégiá.

Do niekoľkých dní je sústredený bohatý kultúrny program s ponukou všetky generácie a záujmové skupiny Trnavčanov aj návštevníkov mesta.

Prvým historickým exkurzom a zároveň pripomienkou, že prosperita mesta a pokoj Trnavčanov neboli vždy samozrejmosťou, bude 30. a 31 augusta na Hlbokej ulici pod mestským opevnením veľkolepá inscenácia historickej udalosti v podaní Kompánie trnavských žoldnierov a Trnavského šermiarskeho cechu s názvom Obliehanie a dobýjanie Trnavy, ktorú pripravuje agentúra MediaFlash.

775_plagat_velky
Plagát po kliknutí zväčšíte

Súčasťou osláv bude 7. septembra aj cyklistická túra Cyklojazda pre všetkých Trnavčanov do Malých Karpát, o deň neskôr vyvrcholia Trnavské organové dni záverečným koncertom v Bazilike sv. Mikuláša, 9. september prinesie milovníkom Radošinského naivného divadla darček v podobe prestavenia Jááánošííík po tristo rokoch v mestskom amfiteátri, a pre najmenších a ich rodičov je 11. septembra pripravené obľúbené Spievankovo.

Bohatší bude aj kultúrny program prvého dňa Tradičného trnavského jarmoku na Trojičnom námestí s domácimi umelcami, Vrbovskými víťazmi, Banjo Bandom Ivana Mládka a rock and rollovou smršťou Cellmates prepojený sprievodom šermiarov a inscenáciou udelenia kráľovských výsad Trnave s čoraz populárnejším podujatím Stredovek pod hradbami v Bernolákovom sade, kde sa večer skončí veľkolepou Nocou kaukliarov s ohňovou šou a šermiarskymi exhibíciami.

Sobotný aj nedeľný program na Trojičnom námestí prinesie príjemnú jarmočnú pohodovú hudbu pre všetkých, sobotný večerný koncert v mestskom amfiteátri prekladaný tanečnými vystúpeniami ponúkne stretnutie s Johnym Mečochom, Tinou, Rytmusom, Kmeťobandom a dancehallovými kráľovnami Balkánu Las Balkanieras.
Zábava v amfíku vyvrcholí ohňostrojom a pre všetkých, ktorí ešte nebudú unavení, to v nedeľu už od pol jedenástej rozbalia na Trojičnom námestí súbory a kapely Trnavček, trio Miloša Biháryho, Cimbalovka, popoludní nadviažu na zábavu Boom, po nich Presburger Klezmer Band, Bratia Muchovci, Nebeská muzika, Rozsutec a Ťažká muzika, a večer sa môžu na námestí dostať do „ráže“ aj nenapraviteľní „elánisti“ na koncerte skupiny Elán Revival.

(Tlačová správa)

Ulož ako PDF
Napísal 28. augusta 2013 8:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.